Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 5 Eylül 2019, Perşembe 16:58
banner

Kıbrıs Postası'nın haberi Güney'i karıştırdı

Kıbrıs Postası'nın haberi Güney'i karıştırdıKıbrıs Postası'nda yayınlanan; BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lute, Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesinin ardından Rum lider Anastasiadis'e ulaşamayınca Rum Müzakereci Mavroyannis ile görüştü haberi Güney Kıbrıs’ı karıştırdı. Haber üzerine açıklama yapan Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Andreas Mavroyannis’in dün Lute ile görüşmesinde herhangi bir radikal öneri sunmadığını söyledi.
Paylaş  
10
7
8
0

Kıbrıs Postası

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lute’un, Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşmesinin ardından Rum lider Anastasiadis'e ulaşamayınca Rum Müzakereci Mavroyannis ile görüştüğü haberi Kıbrıs Postası’nda yayınlanınca Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis açıklama yaptı. Hristodulidis, Andreas Mavroyannis’in dün Lute ile görüşmesinde herhangi bir radikal öneri sunmadığını söyledi.

Kıbrıslı Rum müzakerecinin, şimdiye kadar not edilen referans kavramlarına ilişkin taslak metninden çok farklı ve radikal bir görüş sunduğuna ilişkin olarak “Kıbrıs Postası”nda yayınlanan haberi yorumlayarak, haberin süreçte sorun yaratma amacı taşıdığını iddia etti.

Hristodulidis, ortaya çıkan “küçük karşılığın aşılması için sürekli olarak öneriler sunulduğunu” ifade etti. Rum Dışişleri Bakanı, BM Genel Sekreteri’nin Özel Temsilcisi Jane Holl Lute’un bugün adadan ayrılmayacağını, yarın da temaslar yapmasının ihtimal dahilinde olduğunu kaydetti.

Lute’un iki tarafla gerçekleştirdiği istişarelerde, başarısız olma ihtimalinin olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine Hristodulidis, böyle bir istişarede tüm olasılıkların açık olduğunu belirtti.

Hristodulidis son olarak, “pazartesi günü bugünden daha iyimserdim” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
9
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...