Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 6 Eylül 2019, Cuma 09:45
banner

İki toplumlu av köpeği hırsızlığı şüphesinde iddialar artıyor

İki toplumlu av köpeği hırsızlığı şüphesinde iddialar artıyorRum basınında dün yer alan bir haberin ardından Kıbrıs Postası’na ulaşan bir avcı, Güney'den kaçak av köpeği geçirip satan birkaç ismin belli olduğunu ve bunu avcı camiasının da bildiğini fakat hiçbir işlem yapmadığını iddia etti.
Paylaş  
8
6
9
0

Politis gazetesinde dün yer alan bir haberde Rum polisinin “Peya” bölgesinde devriye gezerken şüpheli gördüğü bir aracı durdurmak istediği, iki gencin kullandığına inanılan aracın dur ihtarına uymayarak kaçtığını yazdı.

Gazete haberinin devamında, aracın daha sonra yakınlardaki bir tarlada terk edilmiş halde ve içerisinde 6 çalıntı av köpeğiyle birlikte bulunduğunu belirtirken, polisin incelemesinde aracın plakalarının sahte olduğu, gerçek plakaların ise aracın içinde bulunduğunun tespit edildiğini aktardı.

GERÇEK PLAKALAR KIBRISLI TÜRKE AİT

Rum polisinin araç içinde bulunan gerçek plakaların incelenmesi sonrasında, aracın bir Kıbrıslı Türke ait olduğu tespit edildi. İki toplumlu Suçla Mücadeleyle İşbirliği Teknik Komitesi’nin yardımının istendiği belirtilen haberde, hakkında tutuklama kararı çıkartılan sözkonusu Kıbrıslı Türk’ün ise hayatta olup olmadığının dahi bilinmediği vurgulandı.

Gazete, Rum polisinin, hem Güney Kıbrıs, hem de KKTC’de faaliyet gösteren bir çetenin varlığından şüphelendiğini aktardı.

KIBRIS POSTASI'NA GELEN İHBARLAR HABERİ DOĞRULAR NİTELİKTE...

Öte yandan Kıbrıs Postası'na gelen ihbarlar da Rum basınında yer alan bu haberi teyit eder nitelikte...

İki toplumlu hırsızlık çetesinin aynı zamanda adanın iki tarafı arasında av köpeği kaçakçılığı da yaptıkları gelen iddialar arasında...

Kıbrıs Postası’na ulaşan bir avcı, Güney’den kaçak av köpeği geçirip satan birkaç ismin belli olduğunu ve avcı camiası ile polisin bu durumu bildiğini fakat polisin konuyla ilgili hiçbir işlem yapmadığını iddia ediyor...


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...