Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 6 Eylül 2019, Cuma 11:41
banner

Rum tarafında çıkmaz korkusu

Rum tarafında çıkmaz korkusuRum diplomatik kaynaklarına göre, Kıbrıs Türk tarafı “Referans Kavramları” metninde, genel geçer esnek ifadeler yerine, Kıbrıs sorununun temeline ilişkin kavramların yer almasını ve Kıbrıs Sorununun bütünlüklü çözümünü ilgilendiren konuların açıklığa kavuşturulması için kararlı tutumunu sürdürüyor.
Paylaş  
9
6
7
0

Kıbrıs Postası

Sigma Live kanalında bu sabahın erken saatlerinde yayınlanan habere göre, Kıbrıs Türk tarafı bu yolla, Kıbrıs Rum tarafının yeniden tartışmaya açarak başlaması durumunda müzakere sürecini uzatma konusundaki tutumunu şimdiden ortadan kaldırarak, geçmiş süreçlerden farklı, sonuç odaklı ve takvimlendirilmiş bir çabayı önceden taahhüt altına almak istiyor.

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, “Referans Kavramlarının oluşturulmasına başladık ve orada bir sonuca varmak istiyoruz” dedi. “Küçük bir karışıklık oldu fakat görüşmeler devam ediyor” diye belirtti.

Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ise dünkü görüşmelerden sonra görüş ayrılıklarının olduğunu söyledi ve bunların aşılması umudunu ifade etti.

Sigma’nın elde ettiği bilgilere göre, karışıklığın güçlendiği ve olayların çıkmaza gittiği görülüyor.

Sigma’ya göre Jane Holl Lute dünkü görüşmede Anastasiadis’i, eğer çıkmaz devam ederse adayı terk edeceği ve bunun görevinin sonu anlamına geleceği konusunda tehdit etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...