Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 10 Eylül 2019, Salı 08:43
banner

Rum müzakereci Mavroyannis başkanlığında teknik komiteler toplantısı yapıldı

Rum müzakereci Mavroyannis başkanlığında teknik komiteler toplantısı yapıldıRum müzakereci Andreas Mavroyannis'in, iki toplumlu teknik komitelerin Kıbrıslı Rum başkanlarıyla dün bir toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.
Paylaş  
3
2
3
0

Filelefteros gazetesi, Rum müzakereci Andreas Mavroyannis başkanlığındaki toplantıda, Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerin yanı sıra her bir teknik komitenin gündeminin ele alındığını yazdı.

Toplantı çerçevesinde, her teknik komitenin karşı karşıya kaldığı konular üzerinde durulduğunu yazan gazete, teknik komitelerin güçlendirilmesi ve desteklenmesi konusunun da masaya yatırıldığını belirtti.

Gazete, Rum Haber Ajansı’nın elde ettiği bilgilere atıfta bulunarak, teknik komitelerin başkanlarıyla üyelerinin katıldığı toplantının, teknik komitelerin karşı karşıya kaldığı sorunların çözümlenmesi hedefiyle görüş alış verişi ve koordinasyonu amaçladığını yazdı.

Habere göre, toplantıda, yıl içerisinde yapılan çalışmalar değerlendirilirken, karşılıklı bilgilendirme, teknik komiteler arasında yatay işbirliği, destek mekanizmasının değerlendirilmesi gerekliliğine de vurgu yapıldı.

Avrupa Birliği’nin, 2019-2020 dönemi için geçerli olacak 1 milyon Euro değerindeki iki toplumlu teknik komitelerin önerilerinin finansal kolaylığına ilişkin ödeneğin de ele alındığı toplantıda, ödeneklerin alınmasının henüz ilk aşamasında olmasına karşın tatmin edici olarak addedildiği belirtildi.

Diğer teknik komiteler tarafından da bu ödeneğin değerlendirilmesi şeklinin öğrenilmesi gerektiği üzerinde de duruldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Papadopulos'un adaylığını desteklemeyece...
image AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, bugün Rum gazetelerinden Kathimerini'de yer alan demecinde, DİKO Başkanı Nikos Papadopulos'un Rum Yönetimi başkanlığı adaylığını desteklemeyeceğini söyledi.
Moody's Güney Kıbrıs ekonomisini istikrarlıdan olumluya çevirdi
image Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Güney Kıbrıs ekonomisinin perspektifini, istikrarlıdan olumluya çevirdi.
Anastasiadis bugün Londra'dan New York'a hareket edecek
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis'in dün sabah Londra'ya gittiği ve dün akşam Londra'da "Birleşik Krallık Milli Kıbrıs Federasyonu" ileri gelenleri ve üyeleriyle bir araya gelerek, kendilerini Kıbr...