Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 17 Eylül 2019, Salı 09:23
banner

Prodromu: "Türkiye, liderler arasında mutabakat sağlanmasını önlemek için müdahale ediyor"

Prodromu: Türkiye, liderler arasında mutabakat sağlanmasını önlemek için müdahale ediyorRum Hükümet Sözcüsü Prodromu, Türkiye'nin Akıncı ile Anastasiadis arasındaki anlaşma sağlanması çalışmalarına engel olduğunu iddia etti.
Paylaş  
3
3
3
0

banner

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Türkiye’nin Rum lider Nicos Anastasiadis ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın referans şartları üzerinde bir anlaşmaya götürecek mutabakatın sağlanmasını önlemek için müdahale ettiğini iddia etti.

Lefkoşa’da bir anma töreninden sonra basına açıklamalarda bulunan Prodromu, Güney Kıbrıs’ın Mağusa’nın yerleşime açılmasını önlemek ve kınamak için tüm diplomatik ve politik araçları kullanacağını, müzakerelerin başlaması için BM Genel Sekreteri’nin girişiminin devam etmesini talep edeceğini vurguladı. 

Prodromu, “Türkiye’nin son iki yıldan beri müzakerelerin başlamasını engellemeye çalıştığını” ve “Guterres’in özellikle garantilerin kaldırılması ve Türk ordusunun geri çekilmesi hükümleriyle ilgili çerçevesini bir yana atma, arayışı içinde olduğunu” savundu.

Türkiye’nin “Mağusa’nın yeniden yerleşime açması tehdidinde bulunduğunu” iddia edenen Prodromou, “Açıkçası Türkiye, şu anda Anastasiadis’in ve Akıncı’nın referans şartları tanımı üzerinde mümkün görünen bir anlaşmaya varmalarını önlemek için müdahale etmektedir” dedi.

Prodromu, “Mağusa’nın yerleşime açılmasını önlemek ve kınamak için tüm diplomatik ve siyasi araçları kullanacağız; BM Genel Sekreteri’nin müzakerelerin başlaması girişiminin devam etmesini talep edeceğiz” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'a Kasım ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek
image Güney Kıbrıs'a Kasım ayının ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek.
Rum basını: "Yaptırımlar için ok yaydan çıktı"
image Tek yanlı olarak ilan edilen Rum "Münhasır Ekonomik Bölgesi" içerisindeki ileri sürülen "yasa dışı Türk faaliyetlerine" karışan şirketler ve tüzel kişiler aleyhinde yaptırımlar uygulanmasına ilişkin ilk büyük adımın, ...
Limasol'daki bisiklet yolu tartışmalara neden oldu
image Limasol'daki "Franklin Roosevelt" caddesinin güneyindeki bisiklet yolunun inşası konusunda son günlerde yaşanan tartışmalar basında da yer aldı.