Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 17 Eylül 2019, Salı 11:10
banner

Bayrak ve Denktaş fotoğrafının iadesi Rum basınında

Bayrak ve Denktaş fotoğrafının iadesi Rum basınındaAkdoğan'da çalınan bayrağın ve Denktaş fotoğrafının iadesi Rum basınında da yer aldı.
Paylaş  
3
1
3
0

banner

Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu’ndaki Türk bayrağı ve merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın fotoğrafını çalan 16 yaşındaki Rum’un babasının özür mektubunun Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya iletilmesi ve konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama bugünkü gazetelerde geniş yer buldu.

Alithia haberi “Babasının,  16 Yaşındaki (genç) Adına Özrü… Mektup, Bayrak ve Denktaş Fotoğrafı Akıncı’ya… Kıbrıslı Türk Liderin, Barış Kültürünün Güçlenmesi Gerektiği Açıklaması İle Lisi’deki (Akdoğan) Olaydan Sonra Durumun Sakinleşmesi Yolu Açıldı” başlık ve spotlarıyla aktardı.

Haberde, özür mektubuyla birlikte gönderden indirilerek çalınan Türk bayrağı ile merhum Cumhurbaşkanı Denktaş’ın fotoğrafının Cumhurbaşkanı Akıncı’ya, 16 yaşındaki Rum’un aile yakınları tarafından iletildiği kaydedildi.

özür mektubunun içeriğine ve Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya yer veren gazete, Başbakan Ersin Tatar ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun yeni eğitim yılının açılması nedeniyle dün Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu’na giderek, çalınan bayrağın yerine yenisini verdiği haberini de “Lisi’de (Akdoğan) Tatar Bayramı” ara başlığıyla aktardı.

Fileleftheros haberleri “Mustafa Akıncı’ya Mektup” ve “Tatar’dan Lisi’de (Akdoğan) Şov… İlkokulda Türk Bayrağı Çekildi” başlıklarıyla aktarırken, Politis “Babanın Özrü… Bayrak İade Edildi” başlığı altında özetledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'a Kasım ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek
image Güney Kıbrıs'a Kasım ayının ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek.
Rum basını: "Yaptırımlar için ok yaydan çıktı"
image Tek yanlı olarak ilan edilen Rum "Münhasır Ekonomik Bölgesi" içerisindeki ileri sürülen "yasa dışı Türk faaliyetlerine" karışan şirketler ve tüzel kişiler aleyhinde yaptırımlar uygulanmasına ilişkin ilk büyük adımın, ...
Limasol'daki bisiklet yolu tartışmalara neden oldu
image Limasol'daki "Franklin Roosevelt" caddesinin güneyindeki bisiklet yolunun inşası konusunda son günlerde yaşanan tartışmalar basında da yer aldı.