Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 3 Ekim 2019, Perşembe 07:35
banner

USS Gonzalez, "Güney Kıbrıs ile ABD ilişkilerinin güçlendirilmesi için" Larnaka limanında

USS Gonzalez, Güney Kıbrıs ile ABD ilişkilerinin güçlendirilmesi için Larnaka limanındaAmerikan Arleigh Burke-sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Gonzalez (DDG 66) Larnaka limanına demirledi. Yapılan açıklamada Gonzalez mürettebatının, Güney Kıbrıs ile ABD ilişkilerinin güçlendirilmesini hedeflediği belirtildi.
Paylaş  
3
3
3
1

banner

Amerikan Deniz Kuvvetlerine bağlı Amerikan Arleigh Burke-sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Gonzalez (DDG 66) programlanmış ziyareti çerçevesinde salı gününden beri Larnaka limanında bulunuyor. Gemi şu an Napoli, İtalya merkezli Amerikan 6. filo operasyonu alanında Amerikan çıkarlarını desteklemeyi amaçlıyor.

USS Gonzalez’in (DDG 66) Güney Kıbrıs’a ziyaretiyle ilgili bir soruya Amerika tarafından gönderilen basın açıklamasında, geminin Akdeniz'deki varlığı, bölgedeki kolektif güvenlik için ABD’nin devam eden taahhüdünün bir göstergesi olduğu belirtildi.

Gemi Komutanı Komodor Christopher Schwarz, Gonzalez mürettebatının Güney Kıbrıs ile ABD ilişkilerinin güçlendirilmesini hedeflediğini ve Larnaka’nın kültürünü yakından yaşamak istediğini söyledi.

Gemi Komutanı, “Larnaka limanına ziyaretimiz sırasında ortaklığımızın güçlendirilmesi, uzun süreli ilişkiler kurarak bölgede güvenliği, istikrarı arttırmak için olan ortak bağlılığımızı vurgulamakta ve aynı zamanda bölgesel ortaklar ve NATO üyeleriyle birlikte çalışabilirliği geliştirmek için fırsatları dile getirmektedir ”dedi.

KHA’ya gönderilen basın açıklamasında ayrıca geminin şu an merkezi Napoli İtalya’da olan 6. Amerikan Filosu’nun operasyonlarını destekleyerek genellikle müttefikleri ve çeşitli kuruluşlardan ortakları ile Amerika Birleşik Devletleri ulusal çıkarlarının, Avrupa ve Afrika'da güvenliğin korunması için bir dizi tam deniz operasyonu gerçekleştirmekte olduğu kaydedildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
3 Ekim 2019, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Hayatları boyunca tüm duruşları ve geçince kaynakları “NATO dışarı - Gıbrızda barış engellenemez - Emperyalizime hayır” ciyaklaması olan, Kıbrısta doğup büyümüş ama Kıbrısı ve dünyayı Amazon Ormanlarının derinliklerinde yaşayan dünyadan habersiz insanlar kadar anlayabilen endemik kardeşlerim hade bakayım amca Speedy Gonzalez’i Larnakaya yolladı bir reaksiyon gösterin bir ses verin! Birleşmiş Gıbrızlılar hem bu taraftan hem o taraftan nerdesiniz? Bir viyaklama bir ciyaklama duyalım! Yoksa biri uzaktan kumandayı sakladı...🤣

banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'a Kasım ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek
image Güney Kıbrıs'a Kasım ayının ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek.
Rum basını: "Yaptırımlar için ok yaydan çıktı"
image Tek yanlı olarak ilan edilen Rum "Münhasır Ekonomik Bölgesi" içerisindeki ileri sürülen "yasa dışı Türk faaliyetlerine" karışan şirketler ve tüzel kişiler aleyhinde yaptırımlar uygulanmasına ilişkin ilk büyük adımın, ...
Limasol'daki bisiklet yolu tartışmalara neden oldu
image Limasol'daki "Franklin Roosevelt" caddesinin güneyindeki bisiklet yolunun inşası konusunda son günlerde yaşanan tartışmalar basında da yer aldı.