Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 3 Ekim 2019, Perşembe 08:54
banner

Güney Kıbrıs'ta hayvanlar için özel polis birimi kuruluyor

Güney Kıbrıs'ta hayvanlar için özel polis birimi kuruluyorGüney Kıbrıs'ta Hayvanlar için özel polis birimi kurulmasını öngören yasa tasarısı Güney Kıbrıs Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı.
Paylaş  
2
1
1
1

banner

Güney Kıbrıs Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Yorgos Savvides, Güney Kıbrıs Bakanlar Kurulu’nun, dünkü toplantısında, hayvanlar için özel bir polis birimi kurulmasını öngören yasa tasarısının onaylandığını açıkladı.

Rum Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Savvides gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Birim kadrosunun nasıl oluşturulacağı ve ne zaman faaliyete geçmesinin beklendiğiyle ilgili bir soruya, Rum Adalet Bakanı, birimin mevcut polis üyelerinden oluşacağını, bağımsız bir birim olmayacağını ve Polis Şefinin, birimden sorumlu polis memurunun tayininden sorumlu olacağı yanıtını verdi.

Savvides, tasarının, hayvanlar için özel polis biriminin kurulması ve görevlendirilmesini sağladığını, Güney Kıbrıs Bakanlar Kurulunun onayından sonra, buna katılacak olan personel seçiminin ve eğitiminin Polis Şefi tarafından onaylanacağını açıkladı.

Birimin görev tanımına da atıfta bulunan Bakan, bu konuda hayvanlara karşı kötü muamele vakalarından örnekler verdi. Savvides bunların: hayvanlara eziyet, hayvanları zararlı maddelerle besleme veya eğlence amaçlı olarak hayvanın korkunç bir şekilde ölümüne yol açacak eylemler, yarışlar sırasında hayvanlara kötü muamele ve bir hayvanı kasten bağlı tutarak bir araç tarafından sürüklenmesi gibi vakalar olduğunu belirtti.

Hayvanların insanlara saldırmaları sonucu oluşan durumlarla ilgili başka bir soruya, Savvides bunun diğer bakanlıklarla birlikte istişare edeceklerini, bunun farklı bir konu olduğu cevabını verdi. 

Güney Kıbrıs Adalet ve Kamu Düzeni Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada,  tasarının, hayvan hakları, Sivil Toplum Örgütleri ve diğer kurumlar ile istişare altında ve diğer ülkelerde olan en iyi uygulamalar temelinde hazırlandığı belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
2
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Ekim 2019, Cuma
        - Paralimni

banner
banner
banner
banner

İrlanda Cumhurbaşkanı, Güney Kıbrıs'ta temaslarda bulundu
image İrlanda Cumhurbaşkanı Michael Higgins Güney Kıbrıs'ta temaslarda bulundu.
Güney Kıbrıs Belediye Heyeti, Berlin'e gidiyor
image Güney Kıbrıs'taki sözde "Lefkoniko Belediyesi"nden bir heyetin, "anti - işgal" etkinliği için, bu hafta Berlin'de olacağı haber verildi.
Güney Kıbrıs'a Kasım ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek
image Güney Kıbrıs'a Kasım ayının ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek.