Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 4 Ekim 2019, Cuma 09:10
banner

Kumuçakos'tan göç dalgası konusunda üçlü işbirliği açıklaması

Kumuçakos'tan göç dalgası konusunda üçlü işbirliği açıklamasıKumuçakos, Doğu Akdeniz'in mülteci yolunda, ilk hatta bulunan ülkeler olarak Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Bulgaristan arasında göç konusunda üçlü işbirliğinin şekillendirildiğini açıkladı.
Paylaş  
1
1
1
0

banner

Yunanistan’ın Vatandaşın Korunması ve Göç Politikası’ndan Sorumlu Bakan Yardımcısı Yorgos Kumuçakos, Doğu Akdeniz’in mülteci yolunda, ilk hatta bulunan ülkeler olarak  Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Bulgaristan arasında göç konusunda üçlü işbirliğinin şekillendirildiğini açıkladı. 

Fileleftheros gazetesi, Yunanistan’ın Vatandaşın Korunması ve Göç Politikasından Sorumlu Bakan Yardımcısı Yorgos Kumuçakos’un bu konudaki açıklamasına geniş bir şekilde yer verdi.

Habere göre Kumuçakos, üçlü işbirliğinin, üç ülkenin mülteci konusunu ele alma konusunda Avrupalı ortaklara ve Avrupa kurumlarına koordineli şekilde müdahalede bulunması amacıyla  Yunanistan’ın inisiyatifiyle şekillendiğini belirtti. 

Kumuçakos, üçlü işbirliğinin amacının, Avrupa düzeyindeki müdahalelerle, Yunanistan, Güney Kıbrıs ve Bulgaristan’ın, Avrupa dayanışma ve sorumluluğuyla daha fazla desteklenmesini,  yükün daha adil bir dağıtımı, etkili bir Avrupa geri dönüş mekanizmasının oluşturulması, tüm ilgili taraflarca AB-Türkiye Ortak Deklarasyonu’nun tam olarak uygulanması olduğunu da ifade etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'a Kasım ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek
image Güney Kıbrıs'a Kasım ayının ortasına kadar 58 bin grip aşısı gelecek.
Rum basını: "Yaptırımlar için ok yaydan çıktı"
image Tek yanlı olarak ilan edilen Rum "Münhasır Ekonomik Bölgesi" içerisindeki ileri sürülen "yasa dışı Türk faaliyetlerine" karışan şirketler ve tüzel kişiler aleyhinde yaptırımlar uygulanmasına ilişkin ilk büyük adımın, ...
Limasol'daki bisiklet yolu tartışmalara neden oldu
image Limasol'daki "Franklin Roosevelt" caddesinin güneyindeki bisiklet yolunun inşası konusunda son günlerde yaşanan tartışmalar basında da yer aldı.