Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 6 Ekim 2019, Pazar 10:11
banner

Xingyuan: "Uluslararası toplum adadaki prosedürde olumlu unsur olarak rol almalı"

Xingyuan: Uluslararası toplum adadaki prosedürde olumlu unsur olarak rol almalıÇin'in Güney Kıbrıs'taki Büyükelçisi Huang Xingyuan, Çin'in "Kıbrıs Cumhuriyeti'nin egemenlik ve toprak bütünlüğünü sağlamak" ve müzakerelerin BM kararları zemininde yeniden başlaması için gösterdiği çabalara destek verdiğini söyledi.
Paylaş  
7
5
6
0

banner

Haravgi gazetesine röportaj veren Xingyuan, Kıbrıslı Türkler ile Rumların BM ve uluslararası toplumun desteğiyle ve müzakereler aracılığıyla olumlu bir ilerleme sağladığını ve uluslararası toplumun, prosedürde olumlu unsur olarak yer alması gerektiğini belirtti.

Xingyuan, Çin’in statükonun değiştirilmesine ve durumun kötüleşmesine yönelik tek taraflı müdahalelere karşı çıktığını ifade ederek, Çin’in, Kıbrıs sorununa en kısa sürede adil ve işlevsel bir çözüm bulunması için sorumlulukla çalışacağını kaydetti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Spehar: Kıbrıs müzakerelerini sürdürmedeki belirsizlik nedeniyle endişeliyim
image Adadaki BM Barış Gücü Başkanı olan Elizabeth Spehar, Kıbrıs'la ilgili müzakerelerin başlaması beklentilerindeki belirsizlik nedeniyle endişeli olmaya devam ettiğini belirtti.
Kıbrıslı Rum Nikolas Skuridis, Kozan'daki evine yeniden kavuştu...
image Taşınmaz Mal Komisyonu'nun Kozan'daki arsasını iade etme kararı verdiği Nikolas Skuridis isimli Rum'un, proje ve inşaatını Kıbrıslı Türk mimar ve müteahhitlere yaptırdığı evine yerleştiği belirtildi. Yaptırdığı 492 me...
"Cyprus Friendship" programı Rum basınında da yer aldı
image İki toplumlu "Kıbrıs Arkadaşlık Programı"nı (The Cyprus Friendship Programme, CFP) başarıyla tamamlayan, her iki toplumdan toplam 143 gencin sertifika aldığı tören, Rum basınında da yer aldı.