Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 9 Ekim 2019, Çarşamba 13:13
banner

Stelyo Haciyoannu Vakfı ödülleri verildi

Stelyo Haciyoannu Vakfı ödülleri verildiStelios Haciyoannu isimli Rum iş insanı, kendi adıyla kurduğu "Stelyos Haciyoannu Vakfı" aracılığıyla iki toplumdan kişi veya kurumların ortak projelerini bu yıl da ödüllendirdi.
Paylaş  
5
4
5
0

banner

Stelios Haciyoannu isimli Rum işadamı, kendi adıyla kurduğu “Stelyos Haciyoannu Vakfı” aracılığıyla iki toplumdan kişi veya kurumların ortak projelerini bu yıl da ödüllendirdi. Kazananlar, dün düzenlenen törenle ödüllerini aldı.  

Haravgi “Sürdürülebilir Barış Yaratmak”, “Barışı İleri Götürmek İçin İki Toplumlu Ödüller… Haravgi ve Yenidüzen Gazeteleri de  Ödüllendirilenler Arasında” başlıklarıyla aktardığı haberinde, Stelios Haciyoannu’nun dünkü ödül töreninde yaptığı konuşmaya ve ödül alanlara yer verdi.

Habere göre Stelyos Haciyoannu “Kıbrıs sorununu çözmek için değil, sürekli bir çözüme yardımcı olmak için burayız. İşbirliği yapsınlar diye birilerine mali yardım vermek kötü bir şey değil.  Siyasi ortamdan bağımsız yardım etmek istiyoruz. Ada’da barış için yardım edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Vakfın ödül vermeye başladığı ilk yıl sadece 5 başvuru aldıklarını ancak bugün başvuru sayısının 600 olduğunu ve 50 toplam örgüte finansman sağladıklarını anlatan Stelyos Haciyannu, önümüzdeki dönemde bazı projelere daha az meblağlarla,  gereken bazı girişimleri daha fazla meblağlarla ödüllendirecekleri yeni kategoriler açacaklarını söyledi.

Ek olarak, 21 yaş altındaki kişiler için de ‘gençlik’ kategorisi olacağını söyleyen Stelyos Yoannu “çünkü gençler gelecektir.  Zihniyetlerini değiştirmeyi başarabilirseniz, büyüdüklerinde  birbirleriyle işbirliği yapma ihtimalleri artar” ifadelerini kullandı. 

Haciyoannu, vakfının bu yıl iki toplumlu ödüllerin 50 kazananına 500 bin Euro (her kazanana 10 bin Euro) verdiğini, vakfın kurulduğu 2009’dan bugüne toplam 3 milyon 750 bin Euro verildiğini söyledi.

Gazete, bu yılki kazananlar arasında, geliştirdikleri işbirliği nedeniyle  Haravgi ve Yenidüzen gazetelerinin de olduğuna dikkat çekti, bu yıl yapılan 50 başvurudan 12’sinin ‘sanat’, 8’inin ‘Sivil Toplum Örgütleri’, 7’sinin  ‘Girişimler’, 6’sının ‘Yaşam’ (hayat ortakları, iki toplumdan evli çiftler, birlikte yaşayanlar), 6’sının ‘bilim’, 5’inin ‘spor’ ve 5’inin de ‘diğer’ kategorilerinden olduğunu yazdı. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DİSİ Başkanı Neofitu: "Hellim ulusal zenginliktir"
image DİSİ Başkanı Averof Neofitu, hellimin, ulusal zenginlik ve "kazanılması gereken milli bir mesele" olduğunu ifade etti.
Seri katil Metaksas'ın evinin yanında bulunan valizler panik yarattı
image Güney Kıbrıs’ta işlediği cinayetlerle tanınan ve ömür boyu hapse mahkum edilen Nikos Metaksas'ın evinin yakınlarında dün iki valizin varlığının tespit edilmesi panik havasa yarattı.
Spehar, belirsizliklerden dolayı müzakereler konusunda endişeli
image BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, "Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerinin yeniden başlaması konusundaki belirsizlikler sebebiyle endişelerin var olmayı sürdürdüğünü” ifade etti.