Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 9 Ekim 2019, Çarşamba 13:33
banner

Neofitu ve Kiprianu Brüksel'de "Doğrudan Ticaret" mesaisine kaldı

Neofitu ve Kiprianu Brüksel'de Doğrudan Ticaret mesaisine kaldıDİSİ Başkanı Averof Neofitu ve AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu'nun, KKTC ile olan doğrudan ticaret konusunun gündeme gelmesini önlemenin de yer aldığı bir dizi konuda görüşme yapmak amacıyla dün Brüksel'e gitti.
Paylaş  
11
5
6
0

banner

DİSİ Başkanı Averof Neofitu ve AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun, KKTC ile olan doğrudan ticaret konusunun gündeme gelmesini önlemenin de yer aldığı bir dizi konuda görüşme yapmak amacıyla dün Brüksel’e gitti.

Alithia ve diğer gazetelere göre, DİSİ Başkanı Averof Neofitu ile AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri ve Maraş konusunda da bilgilendirmede bulunacak.

Gazete, Neofitu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamaya dayanarak, Neofitu’nun Avrupa Halk Partisi Başkanı Joseph Doll, Avrupa Parlamentosu Avrupa Halk Partisi Grup Başkanı Manfred Weber, Avrupa Halk Partisi Genel Sekreteri Antonio Lopez Isturiz ile bir araya gelmesinin beklendiğini yazdı. Habere göre Neofitu, Avrupa Halk Partisi grubu toplantısında bir de konuşma yapacak.

Yapılan açıklamada, Neofitu’nun ziyaret amacının, KKTC ile doğrudan ticaret konusunun yeniden gündeme gelmemek üzere geri çekilmesi olduğundan da bahsedildi. 

KİPRİANU’NUN TEMASLARI 

Alithia gazetesi, aynı haberin içerisinde, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun Brüksel temaslarının amacının, doğrudan ticaret konusunun dondurulmuş durumda kalması, Kıbrıs sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlaması çabalarının desteklenmesinin ileriye götürülmesi ve Türkiye’nin, Güney Kıbrıs’ın tek yanlı ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesi ve Maraş içerisindeki faaliyetlerini sonlandırması olduğunu yazdı.

Habere göre, Kiprianu, “Avrupa Parlamentosu’nda, Kıbrıs sorunu, adadaki mevcut durum, Türk tahrikleri ve Maraş’ta uygulanmaya çalışılan oldu bittiler konusunda önceden planlanan bir etkinliğin parçası olarak bulunduklarını” ifade etti. 

Haravgi gazetesine göre, Kiprianu dün Avrupa Sol Grubu’nun iki eş başkanı, geçmiş yıllarda Türkiye raportörlüğü de yapan Kati Piri ve Portekiz Sol Blok yetkilisiyle bir araya geldi.

Kiprianu, Brüksel temaslarına bugün de devam edecek.

SÖZDE “MARAŞ BELEDİYE BAŞKANI” DA BRÜKSEL’E GİDİYOR

Haravgi gazetesi, sözde “Maraş Belediye Başkanı” Simos Yoannu’nun açıklamasına dayanarak, “Maraş Belediyesi”nin gelecek pazartesi günü Avrupa Birliği’ni ziyaret edeceğini yazdı.

Habere göre, Yoannu bu açıklamayı, Rum Ekologlar ve Vatandaşlar İşbirliği ile yapmış olduğu görüşmenin ardından yaptı.

Yoannu, Avrupa Birliği ziyaretinden sonra İngiliz milletvekilleriyle de görüşeceklerini ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

DİSİ Başkanı Neofitu: "Hellim ulusal zenginliktir"
image DİSİ Başkanı Averof Neofitu, hellimin, ulusal zenginlik ve "kazanılması gereken milli bir mesele" olduğunu ifade etti.
Seri katil Metaksas'ın evinin yanında bulunan valizler panik yarattı
image Güney Kıbrıs’ta işlediği cinayetlerle tanınan ve ömür boyu hapse mahkum edilen Nikos Metaksas'ın evinin yakınlarında dün iki valizin varlığının tespit edilmesi panik havasa yarattı.
Spehar, belirsizliklerden dolayı müzakereler konusunda endişeli
image BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, "Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerinin yeniden başlaması konusundaki belirsizlikler sebebiyle endişelerin var olmayı sürdürdüğünü” ifade etti.