Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Kasım 2019, Cuma 10:49
banner

Rum Savunma Bakanı Angelidis: "İşbirlikleri, operasyonel düzeyde çok şey kazandırdı"

Rum Savunma Bakanı Angelidis: İşbirlikleri, operasyonel düzeyde çok şey kazandırdıRum Savunma Bakanı Savvas Angelidis, Güney Kıbrıs'ın, çok uluslu düzeyde geliştirdiği işbirliklerinden dolayı, operasyonel düzeyde çok şeyler kazanıldığını ifade etti.
Paylaş  
6
6
6
0

Fileleftheros gazetesi ve diğer gazeteler, Rum Savunma Bakanı Savvas Angelidis’in, bakanlığına bağlı bütçeyi, Rum Meclisi Maliye Komitesi’ne sunarken yapmış olduğu açıklamalara geniş bir şekilde yer verdiler. 

Habere göre Angelidis, Güney Kıbrıs’ın, Rum Milli Muhafız Ordusu’nun ortak tatbikatlarda sahip olduğu deneyimler ve bilgiler nedeniyle, çok uluslu düzeyde geliştirdiği işbirlikleri neticesinde operasyonel düzeyde bir çok şey kazandığını belirtti. 

Angelidis, bu işbirlikleri çerçevesinde, Güney Kıbrıs’ın bölgede, barış ve istikrar istediği mesajını da gönderdiğini iddia etti. 

Rum Savunma Bakanlığı’nın, Güney Kıbrıs’ın bölgede oynadığı önemli rolle alakalı olan, ortaya koyduğu stratejiden de söz eden Angelidis, Güney Kıbrıs’ın, AB’nin dünya stratejisinde, coğrafik konumundan dolayı oynadığı rolün önemini vurgularken Avrupalı ortaklar tarafından da bunun kabul edildiğini söyledi. 

Angelidis, Rum Meclisi Maliye Komitesi’ndeki konuşmasında, Savunma Bakanlığı’nın, RMMO Komutanlığıyla işbirliği çerçevesinde, ulusal güvenlik,  savunma ve AB aracılığıyla güvenliğe odaklandığı mesajını gönderirken, Güney Kıbrıs’ın, Avrupa programları ve PESCO çerçevesinde geliştirdiği faaliyetleri de analiz etti. 

Rum Savunma Bakanlığının politikalarından da söz eden Angelidis, askerlik görevinden  kaçma olaylarının yüzde 20 oranlarından yüzde 7 oranına indiğini, bunun da, son yıllardaki hükümet politikasının önemli bir başarısını teşkil ettiğini belirtti. 

Öte yandan Politis gazetesine göre Angelidis, seferilik konusunda da bazı açıklamalarda bulundu.
Habere göre Angelidis, seferilik konusunda son dönemde, çok olumlu sonuçlar alındığını, seferilerin, daha istekli katılım gösterdiklerini belirtti.  

Angelidis, seferilik görevine katılmayan kişiler için de, aralarında para cezasının da bulunduğu bazı tedbirlerin alınması konusunun incelendiğini de söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis: TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun son açıklamalarından dolayı ü...
image Rum Lider Nikos Anastasiadis, Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın son açıklamalarından üzüntü duyduğunu belirtti.
BAE ile ilk üçlü görüşme Dışişleri Bakanları düzeyinde gerçekleşti
image BAE Dışişleri Bakanları arasındaki ilk üçlü görüşmenin cumartesi günü Abu Dabi'de gerçekleştiği bildirildi.
Rum Meclis Başkanı Şilluris, Cenevre'ye gitti
image Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris dün Cenevre'ye gitti.