Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 31 Ekim 2017, Salı 11:47
banner

Arıklı: "And içtik, meşaleyi zafere ulaştıracağız"

Arıklı: And içtik, meşaleyi zafere ulaştıracağızYeniden Doğuş Partisi dün akşam (Pazartesi) Kaplıca köy ziyareti gerçekleştirdi. Kalabalık bir topluluğa hitap eden YDP heyetinde İskele bölgesi aday adayları da yer aldı.
Paylaş  
37
40
38
1

banner

Yeniden Doğuş Partisi dün akşam (Pazartesi) Kaplıca köy ziyareti gerçekleştirdi. Kalabalık bir topluluğa hitap eden YDP heyetinde İskele bölgesi aday adayları da yer aldı.

Toplantıda konuşan ilk konuşmayı yapan İskele İlçe Başkanı ismet İlkan, bu bayrağı her şeye rağmen dalgalandıracaklarını zaferin kaçınılmaz olduğunu söyledi. İskelenin KKTC nin en geri kalmış bölgesi olduğunu söyleyen İlkan; “İskele’nin kaderini değiştimek bize nasip olacak” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Turan Büyükyılmaz ise, YDP nin bir misyon partisi olduğunu, kronikleşmiş meseleleri ancak reformcu zihniyete sahip YDP nin çözebileceğini, bu sorunları yaratan partilerin bu sorunları çözmesinin imkansız olduğunu söyledi ve; “Ya bu sorunlar kaderimiz diyip çocuklarınızın bile bu sorunlarla yaşamasına izin vereceksiniz veya bu bozuk sistem bizim kaderimiz değildir diyerek isyan bayrağını açacak ve YDP ye destek vereceksiniz” dedi.

Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ulaş ise ülkenin kaosa sürüklendiğini, ülkeyi yönetenlerin ise koltuk derdinde olduğunu söyledi. Ulaş; “Biz inanan insanlarız. Peygamberimiz diyor ki, insanlar layık oldukları şekilde yönetilir. Kimseden şikayet etmeye hakkımız yok. Yıllardır alternatif olmadığı için bu partileri seçtik. Ama artık alternatifiniz var. YDP ye mühür vurun ve bu insanlardan kurtulun” dedi.

YDP aday adaylarından Ejder Aslanbaba ise, Milletvekili olduğu dönemde bölge için yaptığı hizmetleri anlattı ve “Meclis kürsüsünde bana yapılan ahlaksız bir rüşveti deşifre ettim. Bana rüşveti verenler konuşulmuyor da rüşveti Meclis kürsüsünde açıklayan insan sorgulanıyor. Bu nasıl bir zihniyetle yönetildiğimizi, nasıl bir ötekileştirmeye maruz kaldığımız gösteriyor. Rüşveti açıklamayıp cebime atsam kimse bir şey demeyecekti. Ama rüşvetçileri açıklamak suç oldu” dedi.

Yapılan diğer konuşmaların ardından son konuşmayı yapan genel Başkan Erhan Arıklı, parti seçim bildirgesi ve YDP nin yapacağı icraatlardan bahsetti. Arıklı; “Aslında sorunları çözmek için çok fazla düşünmeye gerek yok. Türkiye ile imzalanmış ekonomik reform programları var. Bunları yeniden ele alıp, KKTC gerçeklerine uyarlayarak yeni bir reform paketi hazırlamak ve bunu hayata geçirmek yeterli. Halkımızı da, Türkiye’yi de kandırmayacağız. Yeni bir reform paketi hazırlayacak, imzalayacak ve imzamızın arkasında duracağız” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ekim 2017, Salı
Orhan         - Lefkosa
Ejder Aslanbaba DP,UBP VE SIMDI DE YDP.Allah akil versin,ne diyelim baska!!!

banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar ve Bakanlar yarın İskele'yi ziyaret edecek
image Başbakan Ersin Tatar ve Bakanlar Kurulu üyeleri başlattıkları bölge ziyaretleri kapsamında yarın İskele'de olacak.
İskele Belediyesi kaçak yapı kıyağı mı yapıyor?
image Yeni İskele bölgesinde inşa edilen dükkanlar için düzenlenen yerin kaçak bir şekilde dolgu ile kapatılması bölgede "kıyak" söylentilerine sebep oldu.
"Açık Kapı Sivil Toplum Festivali" İskele'de yapıldı
image Sivil Toplum örgütleri ile diğer paydaşların işbirliğini güçlendirmek, farkındalık yaratmak ve görünürlüğü artırmak amacıyla Avrupa Birliğitarafından finanse edilen 4'üncü Açık Kapı Sivil Toplum Festivali İskele'de ya...