Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 16 Temmuz 2018, Pazartesi 07:30
banner

İskele Türk Maarif Koleji'nin Bekirpaşa'ya mahkûm kaderi sürüyor!

İskele Türk Maarif Koleji'nin Bekirpaşa'ya mahkûm kaderi sürüyor!İskele’de Bekirpaşa Lisesi ile 5 yıldır yıldır geçici olarak aynı binayı paylaşan İskele Türk Maarif Koleji hala öğretimini yapacağı yeni binayı bekliyor.
Paylaş  
26
12
24
0

İskele’de Bekirpaşa Lisesi ile 5 yıldır geçici olarak aynı binayı paylaşan İskele Türk Maarif Koleji hala öğretimini yapacağı yeni binayı bekliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin de söz konusu bina için ayırdığı 5 milyonluk ödeneğe rağmen önceki hükümet döneminde yetiştirilemeyen bina için yeni hükümet döneminde de İskele Bekirpaşa Lisesi Okul Aile Birliği ilgili bakan Cemal Özyiğit’le görüşmeye çalışıyor ancak bu konuda bakanlığın ilgisiz olduğu belirtiliyor.

Kıbrıs Postası - Vatan MEHMET

İskele’de Bekirpaşa Lisesi ile 5 yıldır yıldır geçici olarak aynı binayı paylaşan İskele Türk Maarif Koleji hala öğretimini yapacağı yeni binayı bekliyor.

Yaklaşık beş yüz kişilik öğrenci kapasiteli Bekirpaşa Lisesi binasında öğretim bu nedenle 950 kişi ile devam ediyor.

Hal böyle iken önümüzdeki dönem yeni kayıt yaptıracak öğrencilerin nerede ve hangi koşullarda öğrenim göreceği ise belirsiz.

Her ne kadar devletin sorumluluğunda olsa da konuyla ilgili gerek belediye gerekse de bölgede oldukça aktif olan İskele Bekir Paşa Lisesi Okul Aile Birliği’nin çabası ile Maarif Kolejinin tahsis edilen arazisi etüt edildi ancak bu konuda çalışmalar ilerlemiyor.
          
Bakanlıktan üç aydır ses yok…

Türkiye Cumhuriyeti’nin de söz konusu bina için ayırdığı 5 milyonluk ödeneğe rağmen önceki hükümet döneminde yetiştirilemeyen bina için yeni hükümet döneminde de İskele Bekirpaşa Lisesi Okul Aile Birliği ilgili bakan Cemal Özyiğit’le görüşmeye çalışıyor ancak bu konuda bakanlığın ilgisiz olduğu belirtiliyor.

Üç ay kadar önce konuyu bakana bildiren bölge okul aile birliği yetkilileri o günden bu yana yaprağın kıpırdamadığını üstüne üstlük şimdi de bakanla görüşemediklerini belirtiyorlar.

Öte yandan Bakanın bölge halkına “muhafazakâr” olduğu gerekçesi ile de ilgisiz olduğu iddialar arasında… 

Kaplan: “Bakan din dersleri ve müfredat polemikleri ile uğraşacağına...”

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’nın ulaştığı İskele-Karpaz Okul Aile Birlikleri Federasyonu Başkanı Ali Kaplan, Eğitim Bakanına seslenerek “din dersleri ve müfredat polemikleri ile uğraşacağına mevcut okullarda normal ve standart eğitimdeki aksaklıklarla ilgilensin” diye konuştu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Girne bölgesine biri ilkokul biri de ortaokul olmak üzere iki yeni okul yapılacağını da Şubat ayında vadetmişti. Bu konu hakkında da herhangi bir gelişmenin olmaması dikkat çekiyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Topçuköy şehitleri anılacak
image Topçuköy şehitleri bugün törenle anılacak.
Topçuköy şehitleri yarın anılacak
image Toprakların vatan yapılması uğrunda kanlarını ve canlarını vererek bağımsızlık, özgürlük, insanca yaşama ve demokrasi için yaşamlarını yitiren, Topçuköy şehitleri yarın anılacak
İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı yeniden Serkan Kırmızı oldu
image İskele Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Olağan Genel Kurulu'nda Birlik Başkanlığına yeniden Serkan Kırmızı seçildi.