Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 19 Temmuz 2018, Perşembe 13:13
banner

Özyiğit: "İskele Türk Maarif Koleji'nin yapımına başlayacağız"

Özyiğit: İskele Türk Maarif Koleji'nin yapımına başlayacağızMilli Eğitim ve Kültür BakanıCemalÖzyiğit İskele ve Pamuklu’da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı ve Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile bir araya geldi.
Paylaş  
20
12
21
0

Özyiğit İskele’de gerçekleştirdiği incelemelerde okullarda yapımı devam eden tamir ve tadilatların son durumunu yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve yeni eğitim öğretim yılının açılışına kadar bölge okullarının gerek duyduğu bütün eksikliklerin giderileceğini ifade etti.

Özyiğit daha önce söz verdiği gibi Bekirpaşa Lisesi bünyesinde eğitim veren Türk Marif Koleji’nide bölgede ayrı bir binaya taşıyacaklarına dikkat çekerek “Bölge halkı bu konuda hiçbir endişe taşımasın, gerekli arazi devir işlemleri yapıldı, teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından İskele Türk Maarif Koleji okul binasının yapımına başlanacak” dedi.

Ülke olarak mali kaynakların kısıtlı olduğu bir dönem geçirilmesine rağmen eğitimin ihtiyaçlarının giderilmesi adına bakanlık olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve kararlılıkla adımlar atılacağını sözlerine ekleyen Cemal Özyiğit, ülkemizinduyarlı insanları ile eğitime katkı konulması adına görüşmelere devam ettiğini, İskele bölgesinin duyarlı insanlarının da eğitimin çağdaş seviyelere çıkartılması adına katkı koymazamanının geldiğini söyledi.

YEREL YÖNETİMLER İLE EĞİTİME ORTAK KATKI

Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile de bir araya gelen Bakan Özyiğit İskele merkez okullarının ihtiyaçlarının giderilmesi ve Bekirpaşa Lisesi’nde gerek duyulan ek derslik binalarının yapımı için bakanlık ve belediyenin uyumlu bir şekilde çalışacağını belirterek İskele Belediyesi ve diğer yerel yönetimler ile birlikte eğitime ortak katkı sağlamaya devam edeceklerini vurguladı.

PAMUKLU KÖYÜ DE ZİYARET EDİLDİ

Cemal Özyiğit bölgeye gerçekleştiridiği ziyaretlerde Pamuklu Köyü’nü de ziyaret ederek bakanlığa bağlı eski okul binasında incelemeler gerçekleştirerek Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli ile görüş alışverişinde bulundu.

Bina ile ilgili son dönemlerde bir takım sıkıntı ve huzursuzluk yaşandığını kaydeden Özyiğit bölgeyi yerinde ziyaret ettiğini gerekli bilgileri aldıktan sonra da bu sıkıntıların giderilmesi adına gereken adımaları atacaklarını söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Trafik seferberliği İskele'de... 32 araca trafikten men...
image Trafik Seferberliği kapsamında, geçen hafta Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne'de yapılan denetimlerin ardından bugün de İskele Bölgesinde denetimler gerçekleştirildi.
İskele Sahil Lions ve İskele Sahil Leo kulüplerinde devir teslim töreni
image İskele Sahil Lions ve İskele Sahil Leo Kulüplerinin görev devir törenini de içeren 2019-2020 döneminin ilk aylık genel toplantısı 9 Temmuz Salı akşamı gerçekleştirildi.
İskele'nin bazı bölgelerine yarın 7 saat elektrik verilemeyecek
image İskele'ye bağlı bazı yerleşim birimleri yarın 7 saat elektriksiz kalacak.