Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İSKELE 25 Mart 2019, Pazartesi 15:01
banner

Belediyeye ait köpek barınağında 'atık yemek' tartışması

Belediyeye ait köpek barınağında 'atık yemek' tartışmasıHayvan hakları savunucusu bir vatandaş, İskele Belediyesi’ne bağlı köpek barınağında, belediyenin gerekli bütçeyi çıkarmamasından dolayı uzun bir süredir kuru mama tahsis edilmediğini iddia etti.
Paylaş  
5
3
5
0

Kıbrıs Postası – Ertuğrul SENOVA

Kıbrıs Postası’na ulaşan hayvan hakları savunucusu bir vatandaş, İskele Belediyesi’ne bağlı bulunan köpek barınağına, belediyenin gerekli bütçeyi çıkarmamasından dolayı uzun bir süredir mama tahsis edilmediğini iddia etti.

Duyarlı vatandaş, belediyenin köpekler için mama yerine çevredeki birkaç lokantadan atık yiyecek topladığını belirterek, “Barınaktaki köpeklerin bir-iki kişinin gönüllü yardımıyla hayata kaldığını” öne sürdü.

Hayvan hakları savunucusu vatandaş ayrıca, gönüllülerin barınağa alınmadığını da iddia etti.

BARINAK SORUMLUSU: “TÜM İDDİALAR YALAN”

İddialar üzerine barınak sorumlusu Cemal Evlat ile görüşen Kıbrıs Postası, “Tüm iddialar yalan” yanıtını aldı.

“MADEM BU YEMEKLER ZARARLI BİZ DE YEMEYELİM”

Evlat, “Bugün için ayrılan 5 bidon yemek var. Bu yemekler 300 köpeğe rahat yeter. Gönüllülerin bu iddialarının tek sebebi, köpeklere kuru mama vermiyor olmamız. Yemeklerin içinde sarımsak ya da soğan varmış. Madem bu yemekler zararlı biz de yemeyelim” şeklinde konuştu.

“PAZAR GÜNLERİ BARINAĞA BİRİNİ ALMIYORUZ”

‘Gönüllülerin barınağa alınmadığı’ iddiası üzerine ise Evlat, “Gönüllüler bir tek Pazar günleri geliyor ve köpekleri gezdirmek istiyor. Ben de bir babayım. Bir Pazar günü çocuklarımı gezdiremeyeceksem ne zaman gezdireceğim? Bu yüzden Pazar günleri barınağa birini almıyoruz” yanıtını verdi.

VETERİNER: “ATIK YİYECEKLER SAĞLIK PROBLEMLERİNE NEDEN OLABİLİR”

Hayvan hakları savunucularının “kuru mama” ısrarına karşılık, barınak görevlilerinin “restoranlardan yemek toplaması” konusunun köpek sağlığı açısından bir zararı olup olmadığına ilişkin veterinerden görüş alan Kıbrıs Postası, “Kuru mama yerine verilen artık yiyecekler sağlık problemlerine neden olabilir. Verilen yemeğin içerdiği besin değerleri ve barınağa gelmeden evvel muhafaza edildiği ortam da kötü sonuçlara etken olabiliyor” yanıtını aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Trafik seferberliği İskele'de... 32 araca trafikten men...
image Trafik Seferberliği kapsamında, geçen hafta Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne'de yapılan denetimlerin ardından bugün de İskele Bölgesinde denetimler gerçekleştirildi.
İskele Sahil Lions ve İskele Sahil Leo kulüplerinde devir teslim töreni
image İskele Sahil Lions ve İskele Sahil Leo Kulüplerinin görev devir törenini de içeren 2019-2020 döneminin ilk aylık genel toplantısı 9 Temmuz Salı akşamı gerçekleştirildi.
İskele'nin bazı bölgelerine yarın 7 saat elektrik verilemeyecek
image İskele'ye bağlı bazı yerleşim birimleri yarın 7 saat elektriksiz kalacak.