Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 15 Ocak 2017, Pazar 12:52
banner

Dürüst: "Çözüm şekli insanlarımızın yerinden hareket edeceği bir çözüm olmamalıdır"

Dürüst: Çözüm şekli insanlarımızın yerinden hareket edeceği bir çözüm olmamalıdırBayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, geçtiğimiz gün Güzelyurt’da katıldığı bir açılışta Cenevre konferansına bağlı olarak Güzelyurt ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
80
80
76
1

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, geçtiğimiz gün Güzelyurt’da katıldığı bir açılışta Cenevre konferansına bağlı olarak Güzelyurt ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre, Ferah Umut Şoför Okulu’nun açılışında konuşan Bakan Dürüst cenevre görüşmelerine atıfta bulunarak Güzelyurt’un KKTC sınırları içerisinde kalması gerektiğinin bir kez daha öne çıktığını belirterek şunları kaydetti;

“ Güzelyurt’un KKTC devleti sınırları içerisinde kalmasının önemi bir kez daha bu görüşmeler çerçevesinde ön plandadır. Bu anlayış Cenevre görüşmelerinde bir kez daha anlaşılmıştır. Bizler çözüm karşıtı değiliz çözüm olmalıdır bizlerde destek vermeye hazırız ancak bu çözüm şekli insanlarımızın yerinden hareket edeceği bir anlayışla olmamalıdır.

Bugün Güzelyurt’da yeni umutlar yeni yatırımlar vardır. Bizler yatırımcıların önünü açmaya devam edelim kendi ülkemizden alışveriş yapalım ve esnafımıza sahip çıkalım ”dedi.

Ülkemize artık bu noktadan sonra daha çok sahip çıkmamız gerektiğini, küçük büyük tüm yatırımların ülke genelinde bu günlerde önemli olduğunu belirten Bakan Dürüst, Güney Kıbrıs’ın anlaşmaya razı olana kadar geçen süreçte KKTC’nin ekonomik ve sosyal olarak gelişmeye devam etmesi gerektiğinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

Açılışa Bakan Dürüst ile birlikte Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç de katıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
2
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Ocak 2017, Pazar
Gursel         - Guzelyurt
Bak Durust bey,bize kata kulli okuma.Tabi ki guneyde cinko barakada yasayanlar bulduklari,kaptiklari ganimetlerden vazgecmek istemez.Adil bir cozum olacaksa varsin torunlarimizin gelecegi icin son defa olmak sartiyla goc etmeye benim gibi yuzklerce guney gocmeni dunden razidir.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt'un bazı bölgelerine elektrik verilemeyecek
image Güzelyurt'un bazı bölgelerine bugün elektrik enerjisi verilemeyecek.
Güzelyurt'un bazı bölgelerinde yarın elektrik yok
image Güzelyurt'un bazı bölgelerine yarın elektrik enerjisi verilemeyecek.
Güzelyurt liselerinin yarışma heyecanı
image KKTC Telsim'in Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği, Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması'nın grupları tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. Güzelyurt Türk Maarif Koleji ve Güzelyurt M...