Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 19 Haziran 2018, Salı 15:18
banner

"Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde artık tam zamanlı göz doktoru da görev başında"

Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde artık tam zamanlı göz doktoru da görev başındaSağlık Bakanı Filiz Besim, Güzelyurt Sağlık Merkezi’nin 6 yeni hekimle birlikte toplamda 9 hekimle hizmet vermeye devam ettiğini, tam zamanlı bir göz doktorunun da göreve başladığını açıkladı.
Paylaş  
5
1
5
0

Bakan Besim, haftada bir dahiliye uzmanı, haftada bir kadın doğum uzmanı, haftada bir cildiye uzmanı, her gün görev başında olan bir pratisyen hekim, tam zamanlı 1 çocuk doktoru, toplamda 2 çocuk doktoru, 2 diş hekiminin yanında son olarak pazartesinden itibaren tam zamanlı bir göz doktorunun Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde görevinin başında olduğunu belirtti.

Bakan Besim, Güzelyurt Sağlık Merkezi’nin artık güçlenmiş kadrosuyla minik bir hastane konumunda olduğunu, acil servisin yenilendiğini, gece 24.00’e kadar nöbet sisteminin devrede olduğunu vurguladı.

Hedefin bir yıl içinde Güzelyurt Hastanesi’nin bitirilmesi olduğunu dile getiren Bakan Besim, daha iyi bir alt yapıyla Güzelyurt halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini vermek olduğunu, aynı zamanda yenilenme projesi tamamlanmış olan Cengiz Topel Hastanesi’nin de tadilatı için çalışma başlattıklarının bilgisini verdi.

Güzelyurt Sağlık Merkezi’nde kan cihazı, röntgen cihazı ve ultrasound cihazının alınması için ihalenin hazırlandığını ifade eden Bakan Besim, göreve geldikleri günden itibaren ülke genelinde tüm sağlık merkezlerinin alt yapı ve hekim eksikliklerini giderme kararlılığında olduklarını, Sadece Güzelyurt’ta değil, tüm Kuzey Kıbrıs’ta sağlık adına çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt Kaymakamlığı: "Mevlevi atış alanında havan atışları yapılacak"
image Güzelyurt ilçesine bağlı Mevlevi bölgesindeki atış alanında havan atışları yapılacak.
Özçınar, Güzelyurt'taki kuruluş yıldönümü törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
Özçınar, Atatürk'ü anma törenine katıldı
image Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümü için bugün Atatütk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.