Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 23 Haziran 2018, Cumartesi 10:39

Güzelyurt muhtarları göreve yeniden talip: "Muhtarlık görevini severek yapıyoruz"

Güzelyurt muhtarları göreve yeniden talip: Muhtarlık görevini severek yapıyoruzGüzelyurt’un 40 yıllık İsmet Paşa Mahallesi Muhtarı Yaşar Cahitoğlu, 28 yıllık Piyale Paşa Mahallesi Muhtarı Cahit Çullu ve 12 yıllık Lala Mustafa Paşa Mahallesi Muhtarı Aygül Benekli Kıbrıs Postası’na konuştu.
Paylaş  
20
10
21
0

Kıbrs Postası - Cansu Yarışan

Yerel seçime sayılı günler kala Kıbrıs Postası’na konuşan Güzelyurt muhtarları Yaşar Cahitoğlu, Cahit Çullu ve Aygül Benekli, bölge halkına hizmet etmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, halkın belediye hizmetlerinden herhangi bir şikayeti olmadığını söyledi.

BENEKLİ: “GÖREVİMİ SEVEREK YAPIYORUM”

12 yıldır Lala Mustafa Paşa Mahallesi Muhtarı görevini devam ettiren ve başka aday olmaması nedeniyle YSK tarafından bu dönem yeniden muhtar ilan edilen Aygül Benekli, muhtarlık görevini severek devam ettirdiğini dile getirdi. Mahalle sakinlerinin sorunlarına çare üretmek ve insanlara yardımcı olmanın muhtar olarak asli görevi olduğunu belirten Benekli, “Mahalle sakinlerinin herhangi bir sorunu olduğu zaman hiç vakit kaybetmeden belediyeye veya kaymakamlığa iletiyorum. 12 yıldır bu görevi severek yapıyorum. Bu yıl başka bir aday olmadığı için yine muhtar ben ilan edildim. Bu da aslında mahalle sakinlerinin benden memnun olduğunun bir göstergesi sayılabilir” dedi.

“BELEDİYE HİZMETLERİYLE İLGİLİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN HERHANGİ BİR ŞİKAYET YOK”

Güzelyurt Belediyesi’nin beledi hizmetlerinden memnun olduğunu ve mahalle sakinlerinden beledie hizmetleriyle ilgili herhangi bir şikayet almadığını ifade eden Benekli, “Belediyenin projelerini destekliyorum. Güzel projeler hayata geçirdiler. Çevre temiz tutuluyor. Yeşil alanların çoğaltılacağı yeni projeler yapılabilir. AKM binası, Amfi Tiyatro binası yenilendi. Bu projelere ek olarak çarşıdaki havuzlu parkın turistlere hitap edecek şekilde düzenlenmesi, oturulacak güzel bir alana çevrilmesi de yapılması gerekenler arasında olduğunu düşünüyorum. Belediye hizmetleriyle ilgili mahalle sakinlerinden herhangi bir şikayet yok. Ufak tefek sorunlar yaşandığı zaman ise hemen belediyeye veya kaymakamlığa iletiyorum. Onlar da kısa sürede dönüş yapıyor” şeklinde konuştu.

ÇULLU: “MAHALLE SAKİNLERİNİN SORUNLARINA YARDIMCI OLMANIN MEMNUNİYETİNİ YAŞIYORUM”

Yapılacak olan seçimde 2 rakibi olan, 28 yıldır Piyale Paşa Mahallesi Muhtarı olan Cahit Çullu da muhtarlık görevini severek yaptığını dile getirerek, muhtarlık görevine yeniden talip olduğunu belirtti. Mahalle sakinlerinin sorunlarına yardımcı olmanın memnuniyetini yaşadığını kaydetti.

“BELEDİYE HİZMETLERİ EKSİKSİZ SAĞLANIYOR”

Belediye hizmetlerinden ve projelerinden bölge halkının ve kendisinin duyduğu memnuniyeti ifade eden Çullu, mevcut Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ın projelerini başarılı bulduğunu ve Güzelyurt’un gelişmesinde önemli adımlar attığını belirterek, “Uzun yıllardır Güzelyurt’un verileceği konuşuluyordu. Özellikle Annan Planı sonrasında bölgede bu konuda tedirginlik yaşandı. Biz Mahmut Başkanla bölgede yaşayan insanlara tedirginlik yaşamamaları gerektiğine, Güzelyurt’umuzun verilmeyeceğine ikna ettik. Şuanda başkanımız güzel projelere ve gelişmelere imza attı. Bundan sonra da öyle olacağını düşünüyorum. Belediye hizmetlerinin eksiksiz sağlanması açısından sorun yaşamıyoruz. Kanalizasyon sistemi, altyapı sistemi, su boruları, çevre düzenlemesi gibi hiçbir konuda eksiğimiz yok. Başkanın Atatürk büstünü yenileme, Şehitlik alanını düzenleme gibi birçok projesi olduğunu da biliyorum. Başkanın gayretiyle daha güzel şeyler olacak” dedi.

CAHİTOĞLU: “KKTC’DE MUHTARLIK REKORU BENDE”

Muhtarlık süresinde KKTC’de rekoru elinde tutan 40 yıllık İsmet Paşa Mahallesi Muhtarı Yaşar Cahitoğlu ise severek yaptığı görevine yeniden talip olduğunu belirterek, diğer adaylara başarılar diledi. Mahalle sakinlerine elinden gelen her türlü yardımı yaptığını ifade eden Cahitoğlu, “KKTC’de muhtarlık rekoru bende. 40 yıldır muhtarlık yapıyorum. Görevimi seviyorum” dedi.

“Ben de halk da belediyeden memnunuz”

Belediyeniz hizmetleriyle ilgili halktan herhangi bir şikayet almadığını ve güzel projeler hayata geçirdiğini belirten Cahitoğlu, “Ben de halk da belediyeden memnunuz. Yeni projelerini de gördük. Güzelyurt gelişmeye devam edecek” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt Belediyesi, çocuklar için "Yarıyıl Çocuk Şenliği" düzenledi
image Güzelyurt Belediyesi çocukların Şubat tatili sonrası okullarına yüksek enerji ve moralle girebilmeleri için 16 Şubat Cumartesi günü “Yarı Yıl Çocuk Şenliği” etkinliği düzenledi.
"Mevlevi Atış Alanında patlamamış mermiler bulunarak imha edildi ancak tespit...
image Güzelyurt Kaymakamlığı, Mevlevi bölgesinde patlamamış mühimmatların bulunarak imha edildiğini ancak yerleri tespit edilemeyen mermiler de olduğunu belirterek, uyarı yaptı.
Kalkanlı'nın bazı bölgelerine elektrik verilemeyecek
image Kalkanlı’daki orkide ve karanfil sokağa bugün elektrik verilemeyecek.