Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 22 Haziran 2019, Cumartesi 11:00
banner

Meral Akıncı, Aydınköy Köy Kadın Kursu Sergisi'nin açılışına katıldı

Meral Akıncı, Aydınköy Köy Kadın Kursu Sergisi'nin açılışına katıldıAydınköy Köy Kadın Kursu Sergisi, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı tarafından açıldı.
Paylaş  
3
3
3
0

Meral Akıncı açılışta yaptığı konuşmada, köy kadın kurslarında üretilen işlerle  kültürün yaşatılıp geleneklerin canlı tutulduğunu söyledi ve köy kadına kursuna katılan kursiyerlerin kendilerine has özellikleri ve yaratıcılıklarını estetikle buluşturup üretime dönüştürdüğünü kaydetti.

Meral Akıncı, serginin açılışında kadın ve erkeklerin beraber yer almasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Köy kadın kurslarının önemli bir sosyalleşme aracı olduğunu, kolektif üretimin aynı zamanda bir grup terapisi olduğunu belirten Meral Akıncı, bu kurslar ile birlikte kursiyerlerin zaman içerisinde birbirlerine güvenmeyi öğrenip paylaşım içerisinde olduklarını dile getirdi.

Köy kadın kurslarıyla birlikte, katılımcıların problem çözme konusunda ortak beceriler geliştirdiklerini de belirten Meral Akıncı, bu kursların dayanışma ve işbirliği ruhunu artırdığını ifade etti.

Köy kadın kurslarında üretilenlerin satın alınmasının önemine de değinen Meral Akıncı, ortaya çıkan işlerin satışa çıkarılmasının kadının ekonomik yaşama katılımı açısında da önemli olduğunu söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güzelyurt'ta harup hasadı
image Güzelyurt'ta harup hasadı yarın başlıyor.
Tarım Bakanı Oğuz: "Arıtılmış suyun tarımsal amaçla kullanımı önemli"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi'nden elde edilen arıtılmış suyun, tarımsal amaçlı kullanımının büyük önem taşıdığını söyledi.
Tarım Bakanı Oğuz, Güzelyurt'ta incelemelerde bulundu
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Güzelyurt'ta AB Finansmanıyla inşa edilen ve Atık Su Arıtma Tesisi'nde arıtılan suyun tarımsal amaçlı kullanılmasına yönelik inşa edilen havuzu yerinde inceledi.