Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 3 Ağustos 2019, Cumartesi 13:09
banner

Oğuz: "Yeşilırmak'ta muz üretiminin yeniden başlaması önemli bir fırsat"

Oğuz: Yeşilırmak'ta muz üretiminin yeniden başlaması önemli bir fırsatTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Yeşilırmaklı üreticilerle bir araya gelerek, bölgedeki tarımsal potansiyeli ve sorunları yerinde inceledi; görüş alış verişinde bulunuldu.
Paylaş  
5
5
5
0

Bakanlıktan verilen bilgiye göre Bakan Oğuz, ülkemizde ilk defa serada üretimi ve hasatı yapılan muz serasını da ziyaret etti.

Bakan Oğuz, uzun bir aradan sonra yeniden başlayan muz üretiminin hem bölge hem iç piyasa hem de dış piyasa açısından bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

Oğuz, Bakanlık olarak muz üretiminin geliştirilmesi için gerekli teknik desteğin verileceğini ifade etti.

Dursun Oğuz, yıllar önce bölgede muz üretimi yapıldığını anımsatarak, bu üretimin yeniden canlandırılmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Bakan Oğuz, ülkemizde dikimi yapılan muzdan erken verim alındığını ve rekabet edebilir olduğunu belirtti.

Oğuz, Yeşilırmak örneğinde olduğu gibi, benzer bölgelerde ekonomik değeri yüksek, rekabet edilebilir ürünlerin gelişmesinin önemli olduğunu vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Bakanı Oğuz: "Arıtılmış suyun tarımsal amaçla kullanımı önemli"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi'nden elde edilen arıtılmış suyun, tarımsal amaçlı kullanımının büyük önem taşıdığını söyledi.
Tarım Bakanı Oğuz, Güzelyurt'ta incelemelerde bulundu
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Güzelyurt'ta AB Finansmanıyla inşa edilen ve Atık Su Arıtma Tesisi'nde arıtılan suyun tarımsal amaçlı kullanılmasına yönelik inşa edilen havuzu yerinde inceledi.
Sağlık Bakanı Pilli, bayram öncesi Kalkanlı Yaşam Evi'ni ziyaret etti
image Bayram ziyaretleri kapsamında Kalkanlı Yaşam Evini ziyaret eden Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaşam evinde kalan, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarla bayramlaştı öğle yemeğini birlikte yedi.