Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 16 Ağustos 2019, Cuma 15:21
banner

Tarım Bakanı Oğuz: "Arıtılmış suyun tarımsal amaçla kullanımı önemli"

Tarım Bakanı Oğuz: Arıtılmış suyun tarımsal amaçla kullanımı önemliTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi'nden elde edilen arıtılmış suyun, tarımsal amaçlı kullanımının büyük önem taşıdığını söyledi.
Paylaş  
6
4
6
0

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’ı ziyaret etti.

HAYVAN REFAHI YASASI KONUSUNDA PAYDAŞLARLA TOPLANTI DÜZENLENECEK

Görüşmede, Hayvan Refahı Yasası’nın uygulanması ile ilgili görüş alış verişinde bulunularak, önümüzdeki hafta konu ile ilgili paydaşlarla birlikte toplantı düzenlenmesine karar verildi.

BAKAN OĞUZ ATIK SU ARITMA TESİSİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

Bakan Oğuz, Güzelyurt Belediyesi bünyesinde inşası süren Hayvan Rehabiltasyon Merkezi ve  Yayla köyündeki Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi’ni de  ziyaret etti. Bakan Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi’nden amaçlı kullanımı ve gölet alanı hakkında bilgiler aldı.

Bakan Oğuz, burada yaptığı konuşmada, kış döneminin yağış açısından bereketli geçtiğini ancak yağış açısından bereketli olmayacak yılların da yaşanacağını ve bu nedenle arıtılmış suyun kullanımının büyük önem taşıdığını belirtti.

Güzelyurt’un su akiferi üzerinde olduğunu ve bu akiferin korunması amacıyla kanalizasyon şebekesi kurulduğunu ifade eden Bakan Oğuz, Güzelyurt Atık Su Arıtma Tesisi’nin önemini vurguladı ve ülkemiz açısından örnek bir proje olduğuna dikkat çekti. Bakan Oğuz, ülkemizde benzer projelerin artması gerektiğini de sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Mevlevi Ağır Silah Atış Alanında topçu atışları yapılacak
image Güzelyurt Kaymakamlığı’ndan Mevlevi Ağır Silah Atış Alanında topçu atışları yapılacağına ilişkin duyur yapıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Güzelyurt'ta da düzenlenen törenle anıldı
image Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. Yıldönümü nedeniyle Güzelyurt Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
Bağımsızlık Yolu, Güzelyurt'ta organizasyon düzenliyor
image Bağımsızlık Yolu Omorfo Örgütü, Güzelyurt'ta organizasyon düzenliyor.