Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜZELYURT 28 Ağustos 2019, Çarşamba 18:16
banner

Erhürman: "Akçay'da muhtarlık çok güzel işlere imza atıyor"

Erhürman: Akçay'da muhtarlık çok güzel işlere imza atıyorCumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Akçay köyü Muhtarı Uğur Dereliköylü'nün daveti üzerine dün Akçay'a giderek köydeki yenilikleri yerinde gözlemledi.
Paylaş  
5
3
5
0

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Erhürman’a ziyaretinde, Güzelyurt milletvekili Armağan Candan ile Güzelyurt İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

İlk olarak Akçay Muhtarlık binasına giden Erhürman, Uğur Dereliköylü ile sırasıyla Süt Alım Merkezi, köy içerisine yerleştirilen sokak kütüphaneleri, Akçay Sağlık Ocağı, Sosyal Etkinlik Merkezi ve köy kahvelerini dolaştı.

Akçay köyünde yapılan yenilikleri yerinde inceleyen Erhürman, Muhtar Dereliköylü’nün çok güzel işlere imza attığını dile getirdi. Erhürman, ziyaretin sonunda Akçay Muhtarlığı’na sokak kütüphaneleri için kitap armağan etti. Akçay Muhtarı Dereliköylü, Erhürman’ın Akçay ziyaretinin çok önemli ve sevindirici olduğunu söyledi.

ERHÜRMAN: “DERELİKÖYLÜ VE EKİBİ AKÇAY’DA GÜZEL BİR DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Ziyaret esnasında konuşma yapan Erhürman, Akçay Muhtarı Dereliköylü ve ekibinin kıt kaynaklarla Akçay’da çok güzel işlere imza attığını söyleyerek, köyde gerçekleştirilen yeniliklerden ve ileriye dönük projelerden etkilenmemenin mümkün olmadığını söyledi.

Muhtarlıkların elindeki olanakların son derece sınırlı olduğunu söyleyen Erhürman, buna rağmen Dereliköylü ve ekibinin kısa zamanda köyde gözle görülür bir dönüşüm başlattığını, köylülerin de bu konuda son derece istekli olduğunu gözlemlediğini, bunların çok güzel gelişmeler olduğunu söyledi. Köyde kamusal bilincin, köylülük bilincinin hakim olduğunu söyleyen Erhürman, Muhtar Dereliköylü ve ekibini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.  

DERELİKÖYLÜ: “KÖYLERİMİZ UNUTULMASIN”

Ziyaret esnasında konuşma yapan Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü, Erhürman’ın Akçay’da yapılan yenilikleri yerinde görmesinin kendileri için çok sevindirici olduğunu söyledi. Köye birçok yeni yapıt kazandırdıklarını dile getiren Dereliköylü, bu yapıtların herkes tarafından ziyaret edilebileceğini kaydetti. Köylerin unutulmaması gerektiğine vurgu yapan Dereliköylü, Erhürman’a Akçay’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Motodrag şampiyonasında sırada Aydınköy var
image Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu'nun organize ettiği KKC 2019 Motodrag Şampiyonası'nda sezonun üçüncü yarışı Aydınköy'de yapılıyor.
Aydınköy'de 6 saat boyunca elektrik kesintisi olacak
image Aydınköy'de bazı bölgelere 6 saat süreyle elektrik verilemeyecek.
Aç - Kapa! Aç - Kapa!
image Narenciye üreticisinin su motorları, birkaç gündür farklı gerekçelerle bir açılıp bir kapanıyor...