Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 20 Mart 2015, Cuma 18:45
banner

Eroğlu: "Seçimden sonra Anastasiadis ile masada buluşacağız"

Eroğlu: Seçimden sonra Anastasiadis ile masada buluşacağız19 Nisan seçimleri sonrası Rum lider Anastasiadis’in masaya döneceğine dikkat çeken Derviş Eroğlu, “Karşısında yine beni bulacak. Diklenmeden dik duracağız. Halkımızın taleplerini beklentilerini biliyoruz ve bütün hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz” dedi.
Paylaş  
48
65
48
4

Cumhurbaşkanı ve bağımsız cumhurbaşkanı adayı Derviş Eroğlu, bulunacak çözümün, 11 Şubat 2014 ortak açıklama metninde belirtildiği üzere eşit statüde iki kurucu devletten oluşacağını belirtti.

Eroğlu’nun seçim bürosundan verilen bilgiye göre, Eroğlu bugün seçim çalışmaları çerçevesinde Lefke’deydi. Eroğlu sırasıyla Lefke Çarşısı, Lefke Belediyesi, Gemikonağı Çarşısı ile Patates Üreticiler Birliği’ni ziyaret etti.

Eroğlu’na ziyaretleri esnasında UBP Güzelyurt Milletvekili Kemal Dürüst, DP UG Güzelyurt Millevekili Menteş Gündüz, DP UG Güzelyurt İlçe Başkanı Türkay Tokel, eski milletvekilleri Ahmet Çaluda ve Mutlu Atasayan ile  Lefke eski belediye başkanı Mehmet Zafer eşlik etti.

UBP ve DP UG’nin seçimlerde kendisini destekleme kararı aldığını anımsatan Eroğlu, “Ama ben Türkiye’yi anavatan bilen, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden yana olan,  bugünlerimizi ve yarınlarımızı düşünen, doğru çözümü isteyen herkesten oy bekliyorum” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA ANASTASİADİS İLE MASADA BULUŞACAĞIZ”

19 Nisan seçimleri sonrası Rum lider Anastasiadis’in masaya döneceğine dikkat çeken Derviş Eroğlu, “Karşısında yine beni bulacak. Diklenmeden dik duracağız. Halkımızın taleplerini beklentilerini biliyoruz ve bütün hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz” dedi.

“11 ŞUBAT ORTAK AÇIKLAMA METNİ MASADA”

Bulunacak çözümün eşit statüde iki devletten neşet edeceğine dikkat çeken Eroğlu “Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri Ulusal Konsey toplantısı sonrası, gasp ettikleri Kıbrıs Cumhuriyeti’nin evrimleşerek federasyona döneceğini açıkladılar. 11 Şubat 2014’te imzaladığımız ortak açıklama metni masadadır. Ne dediği de gayet açıktır. Halklarına yalan söylemekten vazgeçsinler” diye konuştu.

“HALKIN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ” 

“Kıbrıs konusundaki gelişmeler ne olursa olsun halkın refah seviyesini artırmanın, yaşam kalitesini yükseltme ve istikrarlı kalkınmayı sağlamanın şart olduğunu” vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, “ devleti idare edenlerin mazeret üretmek yerine sorunlara çare bulması gerektiğini” kaydetti.

Eroğlu, “Üreticinin, iş insanının, yatırımcının önünü açacak, sıkıntılarını giderecek icraatlar yapmak başlıca görev kabul edilmelidir. Gelişmemiz bunlara bağlıdır” dedi.

Eroğlu, “Her zaman için diğer KKTC yerleşim birimleri gibi Lefke’ye büyük önem verdiğini, Lefke bölgesinin daha da gelişmesi ve var olan sorunlarının giderilmesi için ilgi ve desteğini sürdüreceğini” kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
4
22 Mart 2015, Pazar
Guner         - Lefge
Mal varlığınızı açıklayın sn eroğlu. Halk da bilsin.

22 Mart 2015, Pazar
Fatma         - Lefkoşa
Yani Allah askına kıyaslasın bu toplum sn eroglunu ozersayla. Bir tek üstünlüğünü koyabiliyorsa ortaya gitsin erogluna oy versin.
Düşünce üretecek yası coktan gecti. Artık yürümeye dahi halı kalmayan bir adamı cumhurbaşkanı mı sececek yani bu toplum.

22 Mart 2015, Pazar
Sefa         - Girme
Artık emekli olsanız sn Eroğlu. Yetmedi mı 40 yıl. Toplumu getirdiginiz durum ortada.
Ayakta duracak takatiniz kalmadı. Düşünce uretebilecek yası coktan gectiniz.

20 Mart 2015, Cuma
Sefa         - Girme
Artık emekli olsanız sn Eroğlu. Yetmedi mı 40 yıl. Toplumu getirdiginiz durum ortada.
Ayakta duracak takatiniz kalmadı. Düşünce uretebilecek yası coktan gectiniz.

banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni tarafından kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunması incel...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Y rd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi'nde düzenl...
14 torba hayvan yemi çaldı, suçüstü yakalandı
image Lefke'nin Çamlıköy bölgesinde bir başkasının ağılından hayvan yemi çalan şahıs ve azmettiricileri tutuklandı.
LAÜ öğrencileri Lefke çevresinde postür analizi ve bilgilendirmeler yaptı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü tarafından “Kendine Bir İyilik Yapıp Bizimle Duruşunu Düzeltmeye Var Mısın?” konulu bilgilendirici egzersizler yapıldı.