Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 30 Ocak 2016, Cumartesi 11:39
banner

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri: "Lefke'nin yeni bir ilçe olması kaçınılmaz"

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri: Lefke'nin yeni bir ilçe olması kaçınılmazLefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü, Lefke bölgesinin önünün açılması için Lefke’nin yeni bir ilçe olmasının kaçınılmaz olduğunu açıkladı.
Paylaş  
54
68
66
4

Güzelyurt milletvekillerini de eleştirerek, Güzelyurt milletvekillerinin yalnızca “Güzelyurt bucağını” temsil ettiklerini ileri süren koordinatörlük, “Çabalarımızı artırıp Lefke altıncı ilçe oluncaya kadar sürdüreceğiz. Bundan asla geri adım atmayacağız” ifadesini kullandı.

Koordinatörlük, Sağlık Bakanlığı’nın Cengiz Topel Hastanesi’ndeki gerek doktor eksiklikleri, gerekse fiziki alt yapıdaki yetersizliklerin giderileceği yönündeki sözlerini makul süre içerisinde yerine getirmemesi halinde, yasal eylemden kaçınmayacaklarını da yineledi.

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü bugün yaptığı açıklamada, Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerinin Sağlık Bakanı Salih İzbul ile yaptıkları görüşme ve daha sora kendi aralarında gerçekleştirdikleri toplantıyı değerlendirdi.

İZBUL GÖRÜŞMESİ

Açıklamada, Sağlık Bakanı İzbul’un, Cengiz Topel Hastanesi’ndeki gerek doktor ve diğer görevli eksiklikleri ve gerekse fiziki alt yapıdaki yetersizliklerin giderileceği yönünde taahhütleri yinelediğine işaret edildi.

Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri Koordinatörlüğü’nün açıklaması şöyle devam etti:

“Cengiz Topel Hastanesi kesinlikle kapatılamaz. 80’li yıllardan beri buna olur vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz. Sağlık Bakanlığı’nın kuruluşunda ikinci basamak hekimlik hizmeti veren bir hastane olarak yer almakta, Hastanemizin bu statüsünden poliklinik seviyesine düşürülmesine kesinlikle rıza göstermeyeceğiz. Eksik doktor, uzman doktor, hasta bakıcı ve diğer görevlilerin tamamlanmasının ısrarla takipçisi olacağız. Hastanemiz için açılan 4 münhal sonucunda alınacak doktor, uzman doktor ve diğer görevlilerin Cengiz Topel Hastanesi dışında görev yapmalarına hiçbir tolerans göstermeyeceğiz. Hastanemizin eksik cihazlarının tamamlanması ve fiziki alt yapısının iyileştirilmesinin takipçisi olacağız. Cengiz Topel Hastanesi Güzelyurt ilçesinin hastanesidir. Yeni hastahane yapılacaksa adresi belli olup Cengiz Topel Hastanesinin bugünkü yeridir. Hastanemizin eksikliklerinin giderilmesinin aczi yaşanırken aynı ilçeye 2. bir hastane inşa edip yaşatmak hayalden ve kandırmacadan öteye geçemez. Güzelyurt’a hastane inşa edilmesi Güzelyurt’un dibe vurmuş ekonomik durumuna hiçbir katkı yapmayacak ve göçü engelleyemeyecektir.”

“GÜZELYURT MİLLETVEKİLLERİ BUCAK MİLLETVEKİLİ”

“Güzelyurt Bucak milletvekillerinin” ilçenin tükenmiş ekonomik durumunu düzeltmek için uğraş vereceklerine, hazır parayla “hastane şovu” yaptıkları savunulan açıklamada, “Güzelyurt milletvekilleri, Güzelyurt Bucak milletvekilleri olup, bizi temsil etmediklerini kamuoyuna açıklıyoruz” denildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın yapacaklarının makul süre içerisinde yerine getirilmemesi halinde her türlü yasal eylemden kaçınmayacakları vurgulandı.

“LEFKE ALTINCI İLÇE”

Koordinatörlük, Lefke Bölgesi’nin önünün açılması için Lefke’nin yeni bir ilçe olması kaçınılmaz olduğunu savundu.

Açıklamada “Bundan sonra bu konudaki çabalarımızı artırıp, Lefke altıncı ilçe oluncaya kadar sürdüreceğiz. Bundan asla geri adım atmayacağız” ifadesi kullanıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
1
30 Ocak 2016, Cumartesi
tahsin         - LEfke
Guzelyurt bitti. LEfke gelişmekte olan bir bölge.Hastane yapılacaksa yeri bellidir. Cengiz Topel in olduğu nokta. Yetkililer LEfke nin sesine kulak vermeli. Bu kadar vurdumduymazlık yeter...

30 Ocak 2016, Cumartesi
ahmet şen         - güzelyurt
Önce eylem yapıp artık siyasilere bölgeye girişine izin yok diyeceksiniz sonrada hastahanede kucak kucağa fotoğraf çekeceksiniz sonrada halkın size inanmasını bekleyeceksiniz.Boş verin.gÜZELYURTA GELİN

30 Ocak 2016, Cumartesi
bucak         - güzelyurt
hurmalarda gidiyor.siz bucağı bırakıp hurmalarla ilgilenin her yer çöp içinde çevre rezalet CMC zaten bitirmiş burayı.buradan artık köy bile olmaz.ilçeniz belli güzelyurt öylede kalacak.bucaksınız bucak.

30 Ocak 2016, Cumartesi
lefke eşittir köy         - güzelyurt
güzelyurt zaten bitik.çoktan bitmiş selası okunmuş lefkeyi ilçe yap deyen lefke halkı bile bu konuda birlik değil.nenemden kalma hastanede artık hiç bir önemi yok.onu GOLF KULUBÜ yapsınlar yeridir.güzelyurtluların çoğu zaten gönyelili oldu kaç kişi kaldı ki o bölgede.NARENCİYENİNDE artık yüzüne bakan yok.kısaca ilçe olayı tatlı bir masaldan öteye gitmez.heyet oluşturup gezeceksiniz sağı solu .yüzünüze olur diyenler bile arkanızdan olmaması için çalışacak öğrenemediniz mi daha burası KKTC

banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de Kıbrıs ve Uluslararası Kültür Gecesi düzenlendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri çerçevesinde "Kıbrıs ve Ulu...
Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği'nden öğrenci kayıtlarında usulsüzlük yapa...
image Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği, öğrenci kayıtları konusunda yasalara aykırı işlem yapanlara karşı yasal işlem başlatıyor...
Lefke'de yarın "FarkındamısınızengelSİZsiniz" etkinliği düzenleniyor
image Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, yarın Lefke'de "FarkındamısınızengelSİZsiniz" isimli bir yürüyüş gerçekleştiriyor.