Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 19 Mayıs 2018, Cumartesi 09:47
banner

2 bin 933 kök kenevir yetiştiren Fellahoğlu 3 gün tutuklu kalacak

2 bin 933 kök kenevir yetiştiren Fellahoğlu 3 gün tutuklu kalacakNarkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin Lefke’de düzenledikleri operasyonda rekor miktarda hint keneviri türü uyuşturucu madde ile bir adet tabanca ve 14 adet canlı mermi ele geçirildi. Tutuklanan Halil Fellahoğlu dün Lefke’de mahkemeye çıkarıldı
Paylaş  
13
2
13
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Lefke’de önceki gün Narkotik ekiplerinin düzenlediği başarılı operasyonda KKTC’de bugüne kadar ele geçirilen uyuşturucu maddeler arasında rekor rakama ulaşıldı.

Operasyonda Halil Fellahoğlu’na ait arazide ziraati yapılan ve boyları 10 ile 150 cm arasında olan toplam 2933 kök hint keneviri, araç ve ambarında streç naylonlara sarılı 1 kilo 30 gram hint keneviri türü uyuşturucu madde ve 1 adet tabanca ile 2 ayrı şarjörde toplam 14 adet mermi bulunarak emare alındı.

Zanlı Halil Fellahoğlu polis ekipleri tarafından tutuklanırken, zanlı polise verdiği ifadesinde 2017 yılı Mart ayında ziraatini yaptığı hint keneviri türü uyuşturucu madde bitkilerinden yaklaşık 3 kilo hint keneviri türü uyuşturucu madde elde ettiğini itiraf etti. Zanlı dün tutukluluk talebi ile Lefke Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Mahkeme yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlı Halil Fellahoğlu’nun 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

EKTİ, BİÇTİ YAKALANDI

Olayın soruşturmasını yürüten polis çavuşu Erkan Karam mahkemede verdiği ifadesinde, 17 Mayıs 2018 tarihinde 15:00-17:30 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Lefke’de sakin 49 yaşındaki Halil Fellahoğlu’nun ikametgah olarak kullandığı karavanda ve bölgesinde arama yapıldığını söyledi. Mahkeme emri gereği zanlı huzurunda yapılan aramada zanlı Halil Fellahoğlu’na ait C 058 plakalı aracında sağ ön şoför koltuğu arkasındaki paspas üzerinde yaklaşık 20 gram hint keneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirten Karam, zanlının ikamet ettiği karavanda yapılan aramada ise 10 gram hint kenevirinin bulunarak emare alındığını açıkladı.

Karam karavanın giriş kısmında bulunan brandanın altında tekerlek yanına gizlenmiş bir adet markası meçhul tabanca ile 2 adet şarjörde de toplam 14 adet canlı merminin bulunarak emare alındığını açıkladı. Karavanın doğu kısmında etrafı tellenmiş ve sulamak için damlama sistemleri kurulmuş alanda boyları 14 ile 40 cm arasında değişen toplam 33 kök hint keneviri bitkisinin emare alındığını söyleyen polis çavuşu Karam, karavanın batı kısmında etrafı tellenmiş ve sulamak için damlama sistemi kurulu olan alanda boyları 10 ile 150 cm arasında değişen toplam 2900 kök hint keneviri bitkilerinin bulunup emare alındığını açıkladı.

NAYLONLARDAKİ UYUŞTURUCULARI POLİSE TESLİM ETTİ

Polis çavuşu Erkan Karam, operasyon sırasında zanlının gösterimi ile ambar içinde muhafaza edilen 7 ayrı şeffaf streç naylona sarılı yaklaşık 1 kilo hint kenevirinin bulunup emare alındığını ve zanlı Halil Fellahoğlu’nun tutuklandığını kaydetti.

İleri tahkikat için şubeye götürülen zanlının verdiği gönüllü ifadesinde ve zanlıdan yapılan soruşturmada 2017 yılı Mart ayında zanlının yine aynı şekilde belli bir miktar hint keneviri bitkisi ektiğini ve bu bitkilerden yaklaşık 3 kilo hint keneviri türü uyuşturucu madde elde ettiğini itiraf ettiğini belirten Karam, zanlının bu uyuşturucu maddelerin bir kısmını içtiğini söylediğini, geriye kalan kısmının ise evde bulunan 1 kilo 30 gram uyuşturucu olduğunun tespit edildiğini belirtti. Polis çavuşu Karam soruşturmanın yeni başladığına işaret ederek, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'nin kuruluşu, Lefke'de törenle kutlandı
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 35. yıldönümü bugün Lefke'de törenle kutlandı.
Gemikonağı-Lefke Anayolu'nda elektrik kesik olacak
image Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın Gemikonağı – Lefke Anayolu’nda Ali Uskuri Dükkanları civarında elektrik kesintisi yapılacak.
Lefke'de elektrik kesintisi
image Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın Gemikonağı - Lefke Anayolu'nda Ali Uskuri Dükkanları civarında elektrik kesintisi yapılacak.