Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 3 Haziran 2018, Pazar 09:05
banner

Lefke STÖ'lerinden imar planı ve emirname çağrısı...

Lefke STÖ'lerinden imar planı ve emirname çağrısı...Lefke Turizim Derneği, Denizli Gemikonağı Kalkındırma Derneği ve Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği başta olmak üzere Lefke bölgesinde bulunan sivil toplum örgütleri Lefke için imar planı ve emirnamenin hayata geçmesini istiyor.
Paylaş  
33
13
33
0

• Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, Lefke ilçesinin doğal dokusunun korunması ve çarpık yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla Lefke ilçesinde acil olarak emirnameye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

• Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütlerinin imar planı ve emirnamenin tamamlanması için talepleri bulunduğunu dile getiren Karlıtaş, imar planının tamamlanması ve emirnamenin hayata geçmesi için Lefke Belediyesi’nin ve İçişleri Bakanlığı’nın harekete geçtiğini kaydetti.

• İmar planın tamamlanması ve emirnamenin hayata geçirilmesi için 2 yıllık bir süre öngörüldüğünü ifade eden Karlıtaş, çalışmaların hızla tamamlanması gerektiğini dile getirerek, “İmar planı için çalışmalar başlamış durumda, bunun için teşekkür ederiz ancak, sivil toplum örgütlerinin talebi yerine getirilmemesi durumunda eylem hakkımıza başvuracağız. Çünkü Lefke bölgesinin acil olarak emirnameye ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

Lefke Turizim Derneği, Denizli Gemikonağı Kalkındırma Derneği ve Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği başta olmak üzere Lefke bölgesinde bulunan sivil toplum örgütleri Lefke için imar planı ve emirnamenin hayata geçmesini istiyor.

Kıbrıs Postası’na konuşan Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, özellikle Gemikonağı ve Denizli bölgelerinde çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi ve Lefke bölgesinin doğal dokusunun bozulmaması amacında olduklarını kaydederek, Lefke’nin acil olarak emirnameye ihtiyacı olduğunu söyledi.

“İmar planı ve emirname en erken zamanda hayata geçmeli”

Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, Lefke ilçesinin doğal dokusunun korunması ve çarpık yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla en erken zamanda emirname çıkarılması gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili taleplerini yetkili mercilere ilettiklerini kaydeden Karlıtaş, özellikle Gemikonağı ve Denizli bölgelerini kapsayan bir imar planının biran önce hayata geçmesi gerektiğini kaydederek, ilgili çalışmaların zaman kaybedilmeden tamamlanması gerektiğini söyledi.

                 

“Çalışmalar başladı, 2 yıllık bir süre öngörülüyor”

Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütlerinin imar planı ve emirnamenin tamamlanması için talepleri bulunduğunu dile getiren Karlıtaş, “İmar planının hazırlanması için Lefke Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından çalışmalar başlatıldı. Ancak bu çalışmaların sona ermesi ve emirnamenin çıkarılması için 2 yıllık bir süre öngörülüyor. Bu sürede çarpık yapılaşmanın önüne geçmek ve özellikle öğrenci bölgesi olan Gemikonağı’nın trafik ve yapılaşma sorunlarına en erken zamanda çözüm bulunması gerekiyor. Çalışmaların sona ermesini kapsayan 2 yıllık sürede bölgenin doğal yapısını bozmayacak şekilde hareket edilmeli” dedi.

“Talebimiz dikkate alınmazsa eylem yapacağız”

Lefke bölgesinde çok katlı binaların yapımının bölgenin dokusunu bozabileceğini belirten Karlıtaş, sivil toplum örgütlerinin talebinin dikkate alınması gerektiğini belirterek, “İmar planı için çalışmalar başlamış durumda, bunun için teşekkür ederiz ancak, sivil toplum örgütlerinin talebi yerine getirilmemesi durumunda eylem hakkımıza başvuracağız. Çünkü Lefke bölgesinin acil olarak emirnameye ihtiyacı var” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Son ilçe Lefke, İçişleri Bakanlığı'nın resmi web sitesinde Güzelyurt'un 'buca...
image İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde Lefke ilçesi halen bucak olarak görünüyor...
LAÜ'de "Kara Para Aklama Önlemleri" ele alındı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü tarafından “Kara Para Aklama Önlemleri” konulu konferans düzenlendi.
Selena dizisi ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu Sinem Kobal LAÜ'nün ko...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından organize edilen “LAܒde Bahar Söyleşileri” kapsamında Türk oyuncu Sinem Kobal, LAܒnün konuğu olacak.