Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 10 Haziran 2018, Pazar 15:24
banner

LAÜ öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadı

LAÜ öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı ile LAÜ Patiler Kulübü danışmanı Yrd. Doç. Dr. Azize Ummanel öncülüğünde, sokak hayvanları yararına “Patiler Yardım Kermes”i düzenlendi.
Paylaş  
10
2
11
0

Ummanel: Kermesten elde edilen gelir sokak hayvanlarının ihtiyaçları için kullanılacak

LAÜ'den verilen bilgiye göre, LAÜ Plaza Alanı’nda gerçekleşen kermes hakkında bilgi veren Ummanel, “LAÜ kampüsü içerisinde ve çevresindeki sokak hayvanlarının güvenliği, beslenmesi ve sağlıklı yaşamasını hedefleyen LAÜ Patiler Öğrenci Kulübü, sevimli dostlarımıza yardım amacıyla bir kermes düzenledi” dedi. Kermesten elde edilen gelirin sokak hayvanlarının yararına kullanılacağını belirten Ummanel, kulübün kurulduğu günden itibaren kampüs içi ve çevresindeki sokak hayvanlarına karşı duyarlılığını devam ettirdiğini söyledi. Ummanel, yönetim kurulu ve üyelerin desteği ile düzenlenen yardım kermesinin, hem farkındalık yaratmak hem de sokak hayvanlarına sağlık, barınma ve beslenme anlamında katkı sağlamak amacıyla düzenlendiğini ve kermesten elde edilen gelirin sokak hayvanlarının ihtiyaçları için kullanılacağını ifade etti.

Seçil: Amacımız sessiz canlılarımızı dışarıdaki her türlü tehlikelerden korumaktır

LAÜ Patiler Kulübü Başkanı Merve Seçil ise, “Duyarlı arkadaşlarımızla biraraya gelerek  LAÜ Patiler Kulübünü kurduk. Sokak hayvanlarına yardım amaçlı kermes, doğa yürüyüşü ve çeşitli farkındalık etkinlikleri gerçekleştirdik. Gerek veteriner masraflarını karşılamak gerekse kısırlaştırma işlerini yaptırmak amacıyla bu tür etkinliklere ihtiyaç duyduklarını ifade eden Seçil, “Amacımız sessiz canlılarımızı dışarıdaki her türlü tehlikelerden korumaktır” dedi.

Öğrencilerin yaptığı çeşitli ürünlerin satışının yapıldığı kermese, LAÜ akademisyenleri, personeli ve öğrencileri destek verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefke Belediye Başkanı Kaya, köy muhtarları ile istişare toplantısı yaptı
image Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, köy muhtarları ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Lefke Platformu: "Lefke gerçek bir ilçe kimliğine kavuşana kadar eylemlerden ...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu’na bağlı sivil toplum örgütleri,  dün yaptığı toplantıda, “Lefke Kaza Mahkemesi’nin Güzelyurt’a taşınmasını ve Lefke’nin gerçek bir ilçe gibi hizmet vermesini sağlayacak kamu kur...
Lefke'de sivil toplum örgütleri Lefke Kaza Mahkemesi'nin Güzelyurt'a taşınmas...
image Lefke bölgesindeki sivil toplum örgütleri, Lefke Kaza Mahkemesi’nin Güzelyurt Mahkemesi’ne taşınması başta olmak üzere, “ilçenin sorunlarının çözümlenmemesi” nedeniyle bugün Lefke Kaymakamlığı önünde eylem yaptı.