Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 22 Temmuz 2018, Pazar 13:28

LAÜ Akademisyenleri, Kılıç ve Portakalcı'nın makaleleri yayınlandı

LAÜ Akademisyenleri, Kılıç ve Portakalcı'nın makaleleri yayınlandıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Esra Aydın Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Portakalcı’nın KKTC’de gerçekleştirdikleri iki farklı araştırma EBSCO Indexte yer alan Journal of Life Economics adlı uluslararası hakemli derginin 5. sayısında yayınlandı.
Paylaş  
20
15
20
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, Kılıç, Portakalcı ile birlikte tüketicilerin satın alma davranışına ilişkin olarak yaptıkları araştırmanın sonuçlarını iki ayrı makale olarak yayınlayarak ürüne dönüştürdüklerini söyledi. Kılıç, KKTC’de rekabetin hızla yükseldiğine dikkat çekerek, tüketici davranışlarının anlaşılmasının firmalar için hayati önem taşıdığını vurguladı.

Kılıç, araştırmalar firmaların pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarını geliştirmekte kullanabilecekleri ipuçları sunuyor

Kılıç KKTC’de, Türkiye ve Dünya markaları ile rekabet halinde olan ve markalaşma yolunda ilerleyen yerli firmaların rekabet koşullarına ayak uydurabilmesinde en önemli unsurun tüketicilerin satın alma davranışında rolü olan unsurları anlayarak tüketicinin beğeni, istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğunun altını çizdi. Satın alma davranışı üzerinde birçok faktörün rolünün bulunmakta olduğunu belirten Kılıç, bu faktörlerin tamamının toplumdan topluma ve  kültürden kültüre değişiklik gösterebildiğinden KKTC tüketicisine yönelik yapılan bu tür araştırmaların firmaların pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarını geliştirmekte kullanabilecekleri ipuçları sunmakta olduğunu söyledi.

Kılıç, Portakalcı ile birlikte çok boyutlu olarak gerçekleştirdikleri tüketici araştırmasının bazı bölümlerini “Bir Rekabet Aracı Olarak Tüketici Yenilikçiliğinin Satın Alma Davranışına Etkisi” ve “Tüketicilerin Eğitim Durumlarının Satın Alma Davranışında Rolü: Gıda ve Kozmetik Reklamları Özelinde” adlı makalelerde, KKTC’nin Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne ilçelerinde yüzyüze görüşme yoluyla yaptıkları  alan araştırılmasının sonuçlarını sunduklarını söyledi. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 29 kg ile Taşpınar'da gözlen...
image KKTC’de dün sabah 08.00 ile bu sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağış, metrekareye 29 kg ile Taşpınar’da kaydedildi.
Lefke'de bir evde yangın meydana geldi
image Bugün saat 17:40 sıralarında, Lefke'de Şeyh Nazım Sokak üzerinde bulunan Bilal Küçükalioğlu'nun kalmakta olduğu ikametgahta yangın çıktı.
LAÜ'de "Benim Gözümden Lefke" temalı fotoğraf yarışması düzenleniyor
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından “Benim Gözümden Lefke” temalı fotoğraf yarışması düzenleniyor. Yarışma, “Öğrenciler” ve “Öğrenci Olmayanlar” olmak üzere iki ana bölümde ve her iki bölüm için“Renkli” ve “Siy...