Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 25 Ağustos 2018, Cumartesi 14:00
banner

LAÜ ilk ve acil yardım öğrencileri mesleki eğitimlerini uygulama fırsatı buldular

LAÜ ilk ve acil yardım öğrencileri mesleki eğitimlerini uygulama fırsatı buldularLefke Avrupa Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü Beden ve Performans Eğitimi dersi programında yer alan uygulamalı eğitim Bağlıköy ormanlık alan içerisinde gerçekleştirildi.
Paylaş  
7
0
9
0

Öğrenciler teorik bilgilerini doğal ortamda deneyimlediler

LAÜ'den verilen bilgiye göre, öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Suphi Türkmen ve Yrd. Doç. Dr. Hacer Gönül Demir tarafından yönetilen eğitim kapsamında, öğrencilerin her türlü ortam ve fiziki şartda mesleki eğitimlerini uygulayabilmelerini sağlamak amaçlandı.

Sınıf, laboratuvar ve spor salonunda öğrendikleri bilgileri doğal ortamda deneyimleme ve tüm bilgilerini bir arada kullanma fırsatı bulan öğrencilere, eğitimde doğada zorlu şartlarda hem kendilerini, hem de yardıma muhtaç kişiyi koruyarak, müdahale ve kurtarma teknikleri uygulamalı olarak öğretildi. Eğitimde mesleki bilgiler dışında ekip halinde koordineli çalışmanın önemi vurgulanarak, öğrenciler ekipler halinde acil kurtarma simülasyonları da gerçekleştirdiler.

Doğal ortamlarda acil yardım kurtarma simülasyonları gerçekleştirildi

LAܒden Bağlıköy ormanlık alana ders hocaları eşliğinde yürüyen öğrenciler ardından ısınma haraketlerini yaparak eğitime ve her türlü fiziksel zorlanmaya hazır hale geldiler. Hazırlık sonrası öğrencilerin yanlarında getirdikleri ilk yardım malzemeleriyle senaryolar yaratılarak tepe, orman, arazi gibi doğal ortamlarda acil yardım kurtarma simülasyonları gerçekleştirildi.

Eğitimde dersin sorumlu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Suphi Türkmen öğrencilere, farklı fiziki şartlarda bedenlerini ve güçlerini doğru kullanma tekniklerini öğretirken, ilk ve acil yardım uzmanı Yrd. Doç. Dr. Hacer Gönül Demir ilk yardım ve hasta taşıma teknikleri konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Multidisipliner olan etkinlikte, öğrenciler ilk yardım teknikleri, beden eğitimi ve ekip çalışması gibi konuları bir arada uygulamalı olarak çalışma fırsatı yakaladılar. Pratik dersler ve öğrencilerin sosyalleşmelerini de sağlayan etkinliklerin düzenlenmesi öğrencilerin mesleki gelişimleri açısından büyük önem taşırken, simülasyon etkinliklerinde öğrenciler bilgilerini gerçek ortamlarda deneyimleme fırsatı buldular.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefke'de yarın iki sokağa elektrik verilemeyecek
image Lefke'de yarın elektrik kesintisi yapılacak.
Kapanan Bostancı-Taşpınar yolunda çalışmalar sürüyor
image Taşpınar köy girişindeki köprünün yağışlardan hasar görmesi dolayısıyla trafiğe kapatılan Bostancı-Taşpınar yolu, çalışmalar devam etmesinden dolayı henüz açılmadı.
Aziz Kaya: "Gemikonağı Göleti'ne 12 saatte yaklaşık '1 milyon' metreküp su gi...
image Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Türkiye’den ulaştırılan suyun bir yılda 75 milyon metreküp olduğunu işaret ederek, Gemikonağı Göleti’ne 12 saatte yaklaşık 1 milyon metreküp su girdiğini açıkladı.