Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 23 Aralık 2018, Pazar 14:28
banner

LAÜ öğrencileri "Turizm'de Yeni Trendler" konusunda bilgilendirildi

LAÜ öğrencileri Turizm'de Yeni Trendler konusunda bilgilendirildiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği Bölümü tarafından “Turizm’de Yeni Trendler” konulu seminer gerçekleştirildi.
Paylaş  
16
13
16
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, seminerde, uzun yıllar Etap otel grubu, Dedeman Oteller grubu ve son olarak Elite World Hotels grubu genel Müdürü Ünsal Şınık, otelcilik sektöründeki geçmişten günümüze uzanan yeni trendi LAÜ öğrencileri ile paylaştı.

Şınık, son yıllarda özellikle otel, otelcilik alanı ve Turizm Sektörü’nde önem kazanmaya başlayan dijital dönüşüm ve kullanımı, bu dönüşüm nedeniyle Otelcilik Sektörü’nün yakın gelecekte ilgili dijital teknolojiyi  iyi kullanabilecek kalifiye elemanların  nasıl bir donanıma ve eğitime sahip olmaları konusunda öğrencilere, yakın gelecekte genelde Turizm Sektörü’nde özelde ise büyük önem kazanacak dijitalleşme konusunda kendi oteller grubundan somut örnekler verdi.

Dijitalleşme trenine ilk dahil olan sektörlerden birinin Turizm Sektörü olduğunu özellikle vurgulayan Şınık, bu teknolojinin başlangıçta ilk olarak Hava Yolu taşımacılığı, acente ve satış kanallarında uygulanmaya başladığını ve turizmdeki uygulama alanının başlangıçta dijital pazarlama ile sınırlı kaldığını dile getirdi. Şınık, daha sonra özellikle otellerde dijital pazarlama yanında bina ve işletme yönetiminde de dijital sistemlerin kullanılmaya başlandığını örneklerle anlattı.

Şınık, bu çerçevede günümüzde ve içinde bulunduğumuz yüzyılda dijital teknolojinin birçok sektörde gittikçe artan bir şekilde kullanılmaya başlamasına paralel olarak seyahat, konaklama, yiyecek, içecek ve ulaşımı içeren Turizm Endüstrisi içindeki kurum ve kuruluşların bu konuda geleceğe dönük planlamalara ve yatırımlara başladıklarına özellikle işaret etti. Şınık, gerek tatil amaçlı gerekse hem iş hem tatil amaçlı seyahat eden insanların ve iş adamlarının gittikleri ülkelerde ve şehirlerde evlerinde kullandıkları ve alışık oldukları dijital konforlu otellerde kalmayı tercih etmeye başladıklarının son yıllarda gözlemlendiği ifade etti.

Şınık üniversite eğitimleri sonrasında öğrencilerin önümüzdeki yıllarda yaygın bir şekilde Turizm Endüstrisi içindeki tüm sektörlerde yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanacak dijital teknolojiyi öğrenmeleri gerektiğini ve bu konuda özel kurslar almalarını, e-dijital eğitimi veren kurum ve kuruluşlarla irtibata geçmelerini, bunun yanında öğrencilerin kendi ana lisanlarının yanında en az iki yabancı dili bilmeleri gerekliliğini dile getirdi.

Seminer Şınık’ın öğrencilerden gelen sorularını yanıtlanmasının ardından sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefke'nin kurtuluşunun 45'inci yılı törenle kutlandı
image Lefke’nin Barış Harekatı’nın ikinci aşamasıyla özgürlüğüne kavuşmasının 45’inci yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Lefke şehitleri törenle anıldı
image Lefke şehitleri, bu sabah düzenlenen törenle anıldı.
Lefke'nin kurtuluşu törenlerle kutlanacak
image Lefke'nin kurtuluşu, yıldönümünde törenlerle kutlanacak.