Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 30 Aralık 2018, Pazar 15:16
banner

LAÜ öğrencileri Antalya'da Kan Bağışı Farkındalık Çalıştayı'na katıldı

LAÜ öğrencileri Antalya'da Kan Bağışı Farkındalık Çalıştayı'na katıldıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve Kızılay Kulubü öğrencilerinden Yaren Karanfiloğlu ve Hemşirelik Bölümü öğrencisi Anıl Açar Kızılay tarafından Antalya’da düzenlenen “Üniversitelerde Kan Bağışı Farkındalık Çalıştayı 13. Hedef 25” toplantısına katılarak, LAܒyü temsil ettiler.
Paylaş  
17
14
17
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, gençleri bir araya getiren Hedef 25 projesi gençlere kendi yaşamlarında kullanabilecekleri bilgiler, toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması ve üniversitelerde kan bağışçısı kazanımı konularında donanım kazandırmaktadır. 2005 yılında “Üniversiteliler Kan Bağışlıyor” kampanyası ile başlayan ve bugün halen Hedef-25 adı altında devam eden program neticesinde çalıştaylarda toplam 1242 öğrenciye eğitim verildi. Her sene üniversitelerde yapılan kampanyalarda alınan kan bağışı sayılarında düzenli bir artış sağlandı.

Çalıştaya Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencisi katıldı

Türkiye’deki 25 yaşına kadar olan genç nüfusun harekete geçirilmesiyle kan bağışı konusunda bilinçlenmelerinin, gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçısı olmalarının sağlanması ve onlarla bu bilincin gelecek nesillere aktarılmasının amaçlandığı çalıştaya katılan Karanfiloğlu ve Açar, etkinliğin kendileri açısından çok faydalı olduğunu ve Türkiye’nin dört bir yanından katılan üniversite öğrencileri ile tanışıp yapılan etkinlik ve projelerden haberdar olduklarını dile getirdiler.

Çağanağa:  LAÜ topluma hizmet uygulamaları ile örnek oluyor

LAÜ Kızılay Kulübü danışman öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa, LAܒnün öğrencilere meslek kazandırmanın yanısıra topluma hizmet uygulamaları ile de örnek olduğunu vurgulayarak, Öğrenci Dekanlığı çatısı altında faaliyet gösteren Kızılay Kulübü’nün KKTC Kızılayı ile sadece kan bağışı konusunda değil sosyal faaliyetlerde de görev alma, toplum yararına projeler geliştirme, kendi yaşamlarında kullanabilecekleri bilgiler edinme gibi getirileri olduğunu ifade etti.      


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefke'nin kurtuluşunun 45'inci yılı törenle kutlandı
image Lefke’nin Barış Harekatı’nın ikinci aşamasıyla özgürlüğüne kavuşmasının 45’inci yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Lefke şehitleri törenle anıldı
image Lefke şehitleri, bu sabah düzenlenen törenle anıldı.
Lefke'nin kurtuluşu törenlerle kutlanacak
image Lefke'nin kurtuluşu, yıldönümünde törenlerle kutlanacak.