Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 24 Mart 2019, Pazar 15:08
banner

LAÜ'deki konferansta üreticiler ile birlikte su hasadının olabilirliği tartışılacak

LAÜ'deki konferansta üreticiler ile birlikte su hasadının olabilirliği tartışılacakLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi tarafından “Su Hasadı” konulu konferans gerçekleşecek.
Paylaş  
8
4
9
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, LAÜ Sinema Salonu’nda 29 Mart Cuma günü 11:00 ile 13:00 saatleri arasında düzenlenecek konferansa, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Uçar konuşmacı olarak katılacak.

Aşkın: Günümüzde suyun kullanım ve dağıtımındaki dengelere her zamankinden daha çok dikkat edilmeli

LAÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Atilla Aşkın, yaşamın vazgeçilmez bir unsuru olan suyun sınırlı ve stratejik doğal bir kaynak olduğunu vurgulayarak, özellikle artan nüfusa paralel olarak gelişen teknolojinin yanında küresel iklim değişiminin su kaynakları üzerindeki olumsuz etkisinin, su kaynaklarının yeryüzünde homojen olarak dağılmaması su kaynakları sorununu arttırdığını dile getirdi. Aşkın, “Bu nedenle günümüzde, suyun kullanım ve dağıtımındaki dengelere her zamankinden daha çok dikkat edilmesi, kaynakların yeni stratejilerle akıllıca kullanımı gerekmektedir” dedi.

Aşkın: Yağıştan etkin bir şekilde yararlanmayı mümkün kılan su hasadı ve su hasadı tekniklerinin büyük önem kazandı

İçinde bulunduğumuz yüzyılın en önemli küresel çevre sorunlarından biri olan su krizi ile birlikte, kurak ve yarı kurak alanlarda toprak ve suyu koruma açısından oldukça önemli bir yere sahip olan ve yağıştan etkin bir şekilde yararlanmayı mümkün kılan su hasadı ve su hasadı tekniklerinin büyük önem kazandığını belirten Aşkın, “Bu seminerin amacı bölgemiz üreticileri ile birlikte bölgemizin su sorununa bir göz atarak su hasadının olabilirliğini tartışmaktır” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'nün yeni öğrencileri Kıbrıs'ı tanıyacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri LAÜ oryantasyon ekibi taraf...
Demokrat Parti Lefke'yi ziyaret etti
image Demokrat Parti (DP) Lefke'yi ziyaret ederek Lefke'nin sorunları ile ilgili halkla görüştü.
Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor
image Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor...