Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 7 Nisan 2019, Pazar 14:39
banner

LAÜ'de "Gana Bağımsızlık Günü" kutlandı

LAÜ'de Gana Bağımsızlık Günü kutlandıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından LAܒde eğitim gören Ganalı öğrenciler için “Gana Bağımsızlık Günü” etkinliği gerçekleştirildi. Düzenlenen gecede kültürel müzikler eşliğinde çeşitli gösteriler sergilendi.
Paylaş  
5
3
5
0

Ganalı öğrenciler ulusal günlerini çoşku ile kutladı

LAÜ Sosyal ve Kültürel Aktivite Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Gana’nın kültürel özelliklerinin anlatıldığı çeşitli video film gösterileri yer aldı. Gecede, geleneksel yemeklerin tanıtılmasının yanında özel folklorik kıyafetli Ganalı öğrenciler ülkelerine özgü dansları sergileyerek ve şarkılar söyleyerek, ulusal günlerini çoşku ile kutladılar.

LAÜ'den verilen bilgiye göre, Gana Bağımsızlık Günü’nde biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten öğrenciler, duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

Kofi Bansah: Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 1. sınıf  öğrencisiyim. Etkinlik çok güzeldi ve bizlere evimizde olduğumuzu hissettirdi. Kültürümüzü hatırlamak ve ülkemizdeki duyguları hissetmek heyecanlı ve güzel. Kültürümüzü diğer öğrencilere tanıtma fırsatı bulmak beni çok heyecanlandırdı. Üniversitede yer alan diğer kültürleri öğrenmek çok güzel birşey. Bütün öğrencilere bu gibi etkinliklere katılmalarını tavsiye ederim.

Sybill Ama El- Sabooth: İşletme Yönetimi Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Kendi ülkemizi, kültürümüzü, yemeklerimizi ve danslarımızı diğer öğrenci arkadaşlarımıza anlatmak ve tanıtmak için üniversitemizin bize böyle bir şans sunması beni çok mutlu etti. LAܒye bize destek verdiği için çok teşekkür ederim.

Oswald Yaw El-Sabath Osward: Yeni Medya ve Gazetecilik 2. sınıf öğrencisiyim. Etkinlik çok güzel oldu. Bu etkinlik ile LAܒde kendi bağımsızlık günümüz kutlandığından dolayı çok mutlu hissediyorum.

Genevieve Selorm Afi Anyatqoah: Uluslararası İlişkiler Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Kampüsümüzde bağımsızlık günümüzü hep beraber kutladığımız için çok mutluyum ve bundan dolayı minnettarım.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni tarafından kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunması incel...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Y rd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi'nde düzenl...
14 torba hayvan yemi çaldı, suçüstü yakalandı
image Lefke'nin Çamlıköy bölgesinde bir başkasının ağılından hayvan yemi çalan şahıs ve azmettiricileri tutuklandı.
LAÜ öğrencileri Lefke çevresinde postür analizi ve bilgilendirmeler yaptı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü tarafından “Kendine Bir İyilik Yapıp Bizimle Duruşunu Düzeltmeye Var Mısın?” konulu bilgilendirici egzersizler yapıldı.