Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 30 Nisan 2019, Salı 18:58
banner

Cumhurbaşkanı Akıncı, Lefke'de ilkokul öğrencileriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Akıncı, Lefke'de ilkokul öğrencileriyle buluştuCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk toplumunun geleceğini çocukların kurtaracağını kaydederek, "Çocukların iyi yetişmeniz bizim için çok önemli" dedi.
Paylaş  
6
5
5
0

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlattığı “Haklarımı Biliyorum” adlı çocuk kitabını, her ilçe merkezinde bir ilkokulda dağıtmayı, Lefke İstiklal İlkokulu ile tamamladı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Lefke İstiklal İlkokulu ziyaretinde Akıncı’ya eşi Meral Akıncı ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşenVaroğlu Atik de eşlik etti.

Akıncı çifti, Lefke İstiklal İlkokulu’nda öğretmenler tarafından karşılandı. Öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Akıncı, ameliyatı nedeniyle hastanede olan okul Müdürü Halil Çorba ile telefonda görüştü. Akıncı, Halil Çorba’ya geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Akıncı, bahçede toplanan öğrencilere hitaben bir de konuşma yaptı.

 Akıncı şunları söyledi:

“Tatilde iyi dinlenin, kitap okuyun. Oyun oynamak sizin hakkınız, eğlenmek, dinlenmek sizin hakkınız. Ama çalışmak da o da bir hak, bir görev. Geleceğimiz için çok çok iyi bir iş yapıyorsunuz; kendinizi yetiştiriyorsunuz. Öğretmenleriniz size yardımcı oluyor. Bugünlerinizin kıymetini biliniz. Kendinizi geleceğe iyi hazırlayınız, çünkü geleceğimiz sizlere emanet. Kıbrıs Türk toplumunun geleceğini kurtaracak olan sizlersiniz, onun için iyi yetişmeniz bizim için çok önemli. Biz de, sizin iyi yetişmeniz için gerek Eğitim Bakanlığı, gerek Cumhurbaşkanlığı, gerekse diğer bütün ilgililer, öğretmenlerinizle beraber canı gönülden uğraşıyoruz, sizi geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.”

Çocuklardan, haklarını iyi öğrenmelerini isteyen Cumhurbaşkanı Akıncı, daha sonra bir sınıfa girerek, “Haklarımı Biliyorum” kitabını dağıttı, kitapla ilgili de bilgi verdi.

Çocukların çeşitli konulardaki sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Akıncı, dil öğrenmenin önemine değinerek, “Anadilimiz Türkçeyi çok iyi öğrenmeliyiz. Başka diller de öğrenmeliyiz” öğüdünü verdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı’ya yoğun ilgi gösteren çocuklar, Cumhurbaşkanı ile toplu ve tek tek anı fotoğrafı çektirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'nün yeni öğrencileri Kıbrıs'ı tanıyacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri LAÜ oryantasyon ekibi taraf...
Demokrat Parti Lefke'yi ziyaret etti
image Demokrat Parti (DP) Lefke'yi ziyaret ederek Lefke'nin sorunları ile ilgili halkla görüştü.
Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor
image Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor...