Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 25 Mayıs 2019, Cumartesi 13:50
banner

LAÜ 6. Psikoloji Günleri Eşit(siz)lik teması ele alındı

LAÜ 6. Psikoloji Günleri Eşit(siz)lik teması ele alındıLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü tarafından "Eşit(siz)lik" temalı 6. Psikoloji Günleri düzenlendi.
Paylaş  
5
3
5
0

banner

LAÜ'den verilen bilgiye göre, iki gün boyunca devam eden etkinliğin açılış konuşması Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı tarafından gerçekleştirildi.

Akıncı: Kadının yaşadığı eşitsizlik tüm dünyanın ortak sorunudur

Genç meslektaş adaylarını görmekten mutluluk duyduğunu belirten Akıncı, eşitsizlik konusunda konuşma yaptı. Akıncı, insanlık tarihi boyunca birçok alanda eşitsizliklerin yaşandığını aktarırken kadına ve özel gereksinimli bireylere yönelik eşitsizlik ile dijital alanda yaşanan eşitsizliklere dikkat çekti. Kadının yaşadığı eşitsizliğin tüm dünyanın ortak sorunu olduğunu belirten Akıncı, “Bunun en temel nedeni toplumsal yapının, kadın cinsiyetine biçtiği roldür ve bu kadının bazı haklarını elde edememesine ve kullanamamasına yol açmaktadır” dedi.
"Eşitsizlik ve Kadın" ve “Farklı Alanlarda Eşitsizlik” konuları 2 farklı oturumda ele alındı.

6. Psikoloji Günleri’nin 1. oturumunda “Eşitsizlik ve Kadın” konusu LAÜ Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zihniye Okray, Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemaliye Direktör ve Öğretim Görevlisi Dilem Öke’nin sunumları ile ele alındı.

2. oturumda ise “Farklı Alanlarda Eşitsizlik” konusu Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cahit Nuri, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Dahiliye Servisinden Uz. Dr. Nafiye Direktör Özmen, Girne Üniversitesi’nden Uzaktan Eğitim Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Arnavut ve LAÜ Psikoloji Bölümü Öğetim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sultan Şehitoğlu tarafından irdelendi.
Öğrenci sunumları ilgi gördü.

Psikoloji Günleri’nde ayrıca “Sessizlik”, “Toplumsal Cinsiyet”, “İnsana Farklı Bir Bakış” konulanında öğrenci sunumları yer alırken, gün boyu süren akademik poster sunumlarından oluşan sergi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü bugün yapılıyor
image Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü bugün yapılıyor.
Geleneksel Bağlıköy Palüze Günü etkinliği gerçekleşiyor
image Bağlıköy'de, bağcılığın yeniden geliştirilmesi gereğine dikkat çekmek ve bağ kültürünü canlandırmak amacıyla düzenlenen geleneksel "Palüze Günü" etkinliği pazar günü köy meydanında yer alacak.
Stelios'tan kazandığını, tahlile yatırdı: Tablo korkunç!
image CMC artıklarının, Lefke'deki yeraltı kaynakları ve denizlerde yarattığı kimyasal kirliliği tahlil etmek maksadıyla bir proje hazırlayıp Güney’deki Stelios Vakfı'na sunan, ardından da 10 bin Euro'luk bir bütçe kazanan ...