Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 6 Haziran 2019, Perşembe 17:54
banner

Ersin Tatar ve Sibel Tatar Güzelyurt ve Lefke'de halk ile bayramlaştı

Ersin Tatar ve Sibel Tatar Güzelyurt ve Lefke'de halk ile bayramlaştıUBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, bugün Güzelyurt ve Lefke'de partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.
Paylaş  
2
3
2
1

UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, Güzelyurt ve Lefke’de partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. İlçe binalarında gerçekleştirilen bayramlaşmada Başbakan Tatar’a bazı bakanlar ve milletvekilleri eşlik etti.
Başbakan Ersin Tatar, bayramlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, KKTC’nin gelişmekte olan bir ülke olduğuna işaret ederek, ‘ gelişirken de mutlaka anavatan Türkiye’nin yardım ve katkılarına ihtiyaç vardır’ diye konuştu.

Tatar, hükümetin güvenoyu almasının ardından Türkiye yetkilileriyle görüşme gerçekleştirdiğini anımsatarak, ‘ projelerimizi, düşüncelerimizi Türkiye hükümeti ile paylaştık, değerlendirmeler yaptık. İşbaşındayız, icraat için gece gündüz çalışacağız’ dedi.
Hükümet olarak Güzelyurt ve Lefke’ye önem verdiklerine vurgu yapan Tatar, Güzelyurt Hastanesinin bitirilmesi, Güzelyurt- Lefke çift şerit anayolunun tamamlanması ve bölgedeki diğer sorunların aşılması için daha fazla mesai harcayacaklarını söyledi.
Tatar, Lefke’deki potansiyelin değerlendirilip bölgenin turizme kazandırılması adına çeşitli projelerin gündeme taşınacağını kaydederek, bölgenin tam bir ilçe olarak hizmet verebilmesi için gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti.
UBP’nin en büyük özelliğinin halkın içinde olması olduğunu belirten Tatar, daha önce olduğu gibi her zaman halkla iç içe olacaklarını vurguladı.
Tatar, herkese iyi bayramlar ve güzel günler diledi.
UBP Güzelyurt İlçe Başkanı, Sağlık Bakanı Ali Pilli ve UBP Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey de Başbakan Tatar’a ziyaretleri için teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Haziran 2019, Perşembe
Hasan         - Girne
45,50 bin Askerin koguslandigi ve polisin bu askere bagli oldugu Ates Kes Ustunde olan Kibrisin Kuzeyinde ellerinde baltalarla Lefkosa sokaklarinda gezen kan doken eskiyalar gucunu nerden aliyor diye merak eden sorgulayan yok ama ismarlama Basbakan Lefke'de ahkam keser.Gavolem Lefkosa'da Surlaricinde kan govdeyi goturdu bunlardan tis yok.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de acil müdahale ve kurtarma etkinliği yapıldı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, İlk ve Acil Yardım Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin iki yıl süresince aldıkları eğitim doğrultusunda acil müdahale ve kurtarma ile ilgili ...
LAÜ Belçika'da temsil edildi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi’nde düzenle...
LAÜ'de "Moda Markası Yaratmak" konuşuldu 
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü tarafından düzenlenen "Moda Markası Yaratmak" konulu konferansa, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Meclis Üyesi Moda Tasar...