Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 6 Haziran 2019, Perşembe 19:11
banner

LAÜ'de "Moda Markası Yaratmak" konuşuldu 

LAÜ'de Moda Markası Yaratmak konuşuldu Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü tarafından düzenlenen "Moda Markası Yaratmak" konulu konferansa, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Meclis Üyesi Moda Tasarımcısı Açelya Uluçay konuşmacı olarak katıldı.
Paylaş  
3
5
3
0

Uluçay: İstanbul’da yarattığım moda markasını kişisel çabam ve kendime olan inancım ile başardım

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak moda markası yaratmanın inceliklerini anlatan Uluçay, kendi adıyla yarattığı moda markasının öncesinde İngiltere’de eğitim aldığını ve eğitimin marka yaratmadaki önemine vurgu yaptı.

İngiltere’de bulunduğu sırada katıldığı Londra Moda Haftası’nın kendisi için genç yaşta önemli bir deneyim olduğunu ve sonrasında 2013 yılında Yunan Mitolojisi temalı ilk koleksiyonunu İstanbul’da sergilediğini dile getirdi. İstanbul’da yarattığı moda markasını kişisel çabası ve kendine olan inancı ile başardığını belirten Uluçay, bunun için büyük miktarda sermayeye gerek olmadığını, istemek ve çalışmakla başarılabileceğini dile getirdi. Uluçay, günümüzde bu tür girişimlerin başarılı olma şansının yüksek olduğunu, insanların daha farklı tasarımlara önem verdiğini belirtti. 

Uluçay: “Çok güzel bir sohbet ve sunum oldu, iyi ki geldim” 

Sunumda yeni tasarımları hakkında bilgi veren Uluçay, bir sonraki hedefinin dünyadan yatırımcılar ile bağlantılar geliştirerek, global bir marka yaratmak olduğunu dile getirdi. Akıcı geçen sunumun ardından, sunumdan çok keyif aldığını ifade eden  Uluçay, “Çok güzel bir sohbet ve sunum oldu, iyiki geldim” dedi.  LAÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferans Uluçay’ın öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de acil müdahale ve kurtarma etkinliği yapıldı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından, İlk ve Acil Yardım Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin iki yıl süresince aldıkları eğitim doğrultusunda acil müdahale ve kurtarma ile ilgili ...
LAÜ Belçika'da temsil edildi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi’nde düzenle...
Ersin Tatar ve Sibel Tatar Güzelyurt ve Lefke'de halk ile bayramlaştı
image UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar, bugün Güzelyurt ve Lefke'de partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı.