Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 30 Haziran 2019, Pazar 16:21
banner

LAÜ Hemşirelik Bölümü mezunları için yemin töreni düzenledi

LAÜ Hemşirelik Bölümü mezunları için yemin töreni düzenlediLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü tarafından 2018-2019 Akademik Yılı Hemşirelik Bölümü mezunları için mesleki yemin töreni gerçekleştirildi.
Paylaş  
3
2
3
0

banner

Yemin Töreni ile mezunlar yeni başlangıçlara adım attı

LAÜ'den verilen bilgiye göre, mezunların mesleğe ilk adımlarını attıkları yemin törenine, LAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Oğuz, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Deniz Şelimen, dekanlar, öğretim üyeleri ve aileler katıldı.

Yemin Töreni, LAÜ Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin LAܒdeki 4 yıllık serüvenlerini içeren “Bir Tutam Anı” başlıklı sunum gösterisi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından mezunlar adına Rasiha Özbilenler bir konuşma gerçekleştirdi.

Özbilenler: Başarı ve disiplinimizle LAܒnün farkını bir kez daha görmüş olduk

Özbilenler konuşmasında, “Bugün hüzünlüyüz çünkü evimiz, 4 yıllık yuvamız, meslek hayatımızın en önemli adımlarını attığımız Lefke Avrupa Üniversitesi’nden ayrılıyoruz ve aynı zamanda da sevinçliyiz çünkü aldığımız eğitimle mesleğin başarılı bir üyesi olarak buradan ayrılıyoruz” dedi. Heyecanla başladıkları bu yolculukta hocalarının desteğini hep arkalarında hissettiklerini belirten Özbilenler, “Onlar bize inandı, biz de başardık. Onlardan hemşire olmanın yürek, özveri ve sabır işi olduğunu öğrendik” dedi. İntörnlük döneminde aldıkları eğitim sayesinde hep bir adım önde olduklarını söyleyen Özbilenler, “Başarı ve disiplinimizle LAܒnün farkını bir kez daha görmüş olduk” dedi.

Şelimen: Öğrencilerimizin başarısı bizim başarımızdır

LAÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Deniz Şelimen törendeki konuşmasında, bugün 200 yıldır dünyanın her yerinde her hemşirenin mezun olurken vicdani sorumluluk, etik kurallar ve yasal sorunlar için yemin ettiğini belirtti. Öğrencilerin 3 aylık intörnlük döneminde bu mesleğe ne kadar hazır olduklarını gösterdiklerini ifade eden Şelimen, “Öğrencilerimizin intörnlük dönemindeki başarılarından dolayı bütün hastanelerden o kadar güzel övgüler aldık ki bu başarıları için onları kutluyorum. Onların başarısı bizim başarımızdır” dedi.

Akdemir: LAܒlü olmanın ayrıcalığını, gururunu ve onurunu asla unutmayın

Konuşmasında mezunlara seslenen Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuran Akdemir, “Sevgili genç meslektaşlarım, çok iyi bir eğitim aldınız, çok donanımlı, yetkin, etkin bir eğitim kadrosu ile yetiştiniz ve hepiniz bunun farkındasınız” dedi. Bu eğitimi alarak bir meslek sahibi olduklarını ve yeni başlangıçlara adım attıklarını söyleyen Akdemir, “LAܒden ayrılmak, meslek sahibi olmak ve yeni bir hayata adım atmanın sorumlulukları hepinizin omzunda, eminim bunu hissediyorsunuz. LAܒlü olmanın ayrıcalığını, gururunu ve onurunu asla unutmayın, her zaman hissedin ve hissettirin” dedi.

Oğuz: Mezunlarımızın LAܒden kazandıkları deneyimle yeni yaşamlarında başarılı olacaklarına güvenimiz tamdır

LAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Oğuz ise konuşmasında, “Burada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz, mezunlarımızı en içten dileklerimle kutlar ve çocuklarına desteklerini daima yanlarında hissettirdiğiniz için ayrıca siz velilerimize teşekkür ederim” dedi. Yeni yaşamlarında tüm mezunlara mutluluk ve başarı dileklerini ileten Oğuz, “Mezunlarımızın LAܒden kazandıkları bilgi ve tecrübeyle yeni yaşamlarında başarılı olacaklarına güvenimiz tamdır, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Oğuz, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Deniz Şelimen, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuran Akdemir, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Kerziban Yenal ve Yrd. Doç. Dr. Pınar Tektaş tarafından öğrencilere intörn sertifikaları verildi. Hemşirelik bölümünden mezun olan öğrenciler, LAÜ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Deniz Şelimen eşliğinde kendi bölümlerine özgü olan yeminlerini okudular ve tören öğrenci velileri ile mezun öğrenciler onuruna gerçekleştirilen kokteylin ardından sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Şahiner, Meclis'te Lefke'nin sorunlarına değindi: "Bölgede fırsat eşitliği yo...
image CTP Milletvekili Şahiner, Meclis'te yaptığı konuşmada Lefke'de yaşanan sorunlara değinerek, bölgede fırsat eşitliği olmamasının büyük bir problem olduğunu belirtti.
Akıncı, Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü etkinliğine katıldı
image Cumhurbaşkanı Akıncı, Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü etkinliğine katıldı.
Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü bugün yapılıyor
image Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Bağlıköy 6. Geleneksel Paluze Günü bugün yapılıyor.