Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 23 Ağustos 2017, Çarşamba 15:40
banner

Atai ve Cezaroğlu "Cep Mağusa" kitapçığını Arter'e takdim etti

Atai ve Cezaroğlu Cep Mağusa kitapçığını Arter'e takdim ettiSerdar Atai ile Zorlu Cezaroğlu, yeni yayımladıkları, Gazimağusa’nın tarihi mirasıyla ilgili rehber niteliğindeki “Cep Mağusa” isimli kitapçığı, Belediye Başkanı İsmail Arter’e takdim etti.
Paylaş  
53
62
51
1

Serdar Atai ile Zorlu Cezaroğlu, yeni yayımladıkları, Gazimağusa’nın tarihi mirasıyla ilgili rehber niteliğindeki “Cep Mağusa” isimli kitapçığı, Belediye Başkanı İsmail Arter’e takdim etti.

Belediye Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’nun birlikte hazırladığı “Cep Mağusa” adlı kitapta hem Mağusa’nın tarihi yerleriyle ilgili bilgiler ve resimler içeriyor.

ARTER: “YAŞADIKLARI KENTE SEVGİ VE İLGİLERİYLE DİKKAT ÇEKİYORLAR”

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, çok uzun yıllardır tanıdığı Zorlu Cezaroğlu ve Serdar Atai’nin yaşadıkları kente sevgileri ve ilgileri ile dikkat çektiğini ifade ederek, Mağusa’nın bütün tarihi yerlerini içeren eserin belediye olarak kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

İkilinin özenerek hazırladığı kitapçığın hem büyük bir eksikliği gidereceğini belirten Arter, “Serdar Atai ve Zorlu Cezaroğlu’na emeklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek az kalır” dedi.

Serdar Atai de, Mağusa’nın ülke genelinde en fazla kültürel miras barındıran yerleşim birimi olduğunu ifade ederek, turizm anlamında dezavantajlı durumdan avantajlı duruma geçemeyen Mağusa’yı çok daha iyi anlatmaya ve tanıtmaya ihtiyaç olduğunu, bu tür kitapların yurt dışında da yaygın olarak ziyaretçilere ve gezginlere kentleri tanıtmada etkin bir enstrüman olarak kullanıldığını söyledi.

Atai, rahat okunan, kolay taşınabilir, fotoğraf ve anlatım içeriği zengin kitapların tercih edildiğini, Mağusa’nın bunu hak ettiğini düşünerek bayağı bir emek harcayarak kitapçığı hazırladıklarını anlattı.

Kitapçığın varlığından yetkilileri haberdar etmek ve kendi misafirlerine Mağusa’yı daha iyi tanıtacakları bir araç sağlayarak yardımcı olmak arzusunda olduklarını ifade eden Atai, Belediye Başkanı İsmail Arter’e gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
1
23 Ağustos 2017, Çarşamba
Erbil H.Tekgüç         - Lşa
Sn atai ve Sn cezaroğlunu kutlarım. Benzer tanıtıcı kitapları Avrupa'nın her kentinde bulmak mümkündür. geç olsun güç olmasın bizdede insanımızın 2017 yılında gelmiştir aklına bu tür kitapların yazılması umarım özellikle turistler için faydalı olur

banner
banner
banner
banner
banner

Üstel: 'Antik Limanı başıboş düzenden kurtaracağız'
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Antik Liman’da gerekli müdahaleleri yaparak, iyileştirme çalışmaları yapacaklarını belirtti.
Ercan'da ilk altı ay: 1 Milyon 851 bin 969 yolcu
image Ercan Havalimanı'nda yılın ilk altı ayında inen ve kalkan uçak sayısı 13 bin 102 olurken, yolcu sayısı ise 1 milyon 851 bin 969 olarak belirlendi.
Bakan Üstel: 'Üretmeyen toplum, yok olmaya mahkumdur'
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) yetkililerini kabul etti.