Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 22 Eylül 2017, Cuma 15:53
banner

Ataoğlu: "Önümüzdeki 6-7 ay içinde, 4-5 tane otel hizmete girecek"

Ataoğlu: Önümüzdeki 6-7 ay içinde, 4-5 tane otel hizmete girecekTurizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizmle ilgili önemli çalışmalar olduğunu, turizm pastasındaki payın hak edilen noktaya ulaşması için uğraşmaya devam edeceklerini söyledi.
Paylaş  
41
44
39
1

Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu işbirliğinde düzenlenen “Kuzey Kıbrıs Turizmini Kalkındırma ve Geliştirme Çalıştayı”nın açılışında konuştu.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizmle ilgili önemli çalışmalar olduğunu, turizm pastasındaki payın hak edilen noktaya ulaşması için uğraşmaya devam edeceklerini söyledi.

Ataoğlu, Güney Kıbrıs’taki otellerin 90 bin, Kuzey Kıbrıs’taki otellerin 23 bin yatağa sahip olduğunu ifade ederek, “Rakamlar arasındaki fark beni üzüyor” dedi.

Ülkedeki yatak kapasitesinin artırılması için atılan adımlara işaret eden Bakan Ataoğlu, “Gerekli görüşmeler yapıldı. Boşa çıkacak yerlerin uluslararası ihaleye çıkması, yatak ve otel sayılarının artırılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor” şeklinde konuştu.

“SAĞLIK TURİZMİ KISA SÜREDE HAREKETLENDİ”

Sağlık turizmine de değinen Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin 54’üncü üye ülkesi olduğunu belirtti, “Sağlık turizmi kısa sürede hareketlendi” değerlendirmesinde bulundu.

Ülkenin doğusunun ve batısının geliştirilmesi için adımlar atıldığını kaydeden Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, su konusuna da değindi.

Sulama sisteminin önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade eden Ataoğlu, üretilecek ürünlerin otellerde tüketilmesi için ilgili mercilerle görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

“ANADOLU’NUN BÜYÜK İLLERİNDE KUZEY KIBRIS’IN TANITILMASIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR... ETKİNLİKLER FARKINDALIK YARATIYOR”

KKTC’yle ilgili Türkiye’de yapılan tanıtım etkinliklerine işaret eden Bakan Fikri Ataoğlu, “Anadolu’nun büyük illerinde Kuzey Kıbrıs’ın tanıtılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor. Etkinliklerimiz ülkemizle ilgili farkındalık yaratıyor” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, otellerdeki doluluk oranlarının, bu yılki turist sayısının geçtiğimiz yıla oranla arttığını gösterdiğini kaydederek, “Turist var, yatak yok. Önümüzdeki 6-7 ay içinde, 4-5 tane çok güzel, değerli ve kaliteli otel hizmete geçecek. Yatak sayımıza 5 bin civarında katkı sağlanacak” dedi.

GÜRLESER’DEN SUNUM

Konuşmaların ardından Ekonomist Dr. Can Fuat Gürleser, “KKTC Turizm Sektöründe Gelişmeler ve Öneriler” konulu sunum yaptı.

Çalıştayda, uluslararası alanda deneyimli ve bağımsız uzmanlar tarafından KKTC, turizminin geleceğinin şekillendirmesine katkı koymak için hazırlanan turizm raporu da konuklarla paylaşıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
22 Eylül 2017, Cuma
Omer         - Lefkosa
“ANADOLU’NUN BÜYÜK İLLERİNDE KUZEY KIBRIS’IN TANITILMASIYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR... ETKİNLİKLER FARKINDALIK YARATIYOR”demis sayin bakanimiz.Sanki de Kibris Turkiye'ye Cin kadar uzaktadir ve 43 yilda tanitamadik.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TÜRSAB Başkanı: "KKTC'ye talep geçen yıllara oranla daha yüksek"
image TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, KKTC'ye talebin bu yıl geçen yıllara oranla daha yüksek olduğuna dikkat çekti.
KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı
image Uluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart  tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.
KKTC MITT Moskova Turizm Fuarı'nda
image Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetlerini sürdüren Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da devam eden MITT Moskova Turizm F...