Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 10 Nisan 2018, Salı 08:40
banner

Ataoğlu: "Nitelikli turistlerin ülkemizi tercih etmesi için çalışıyoruz"

Ataoğlu: Nitelikli turistlerin ülkemizi tercih etmesi için çalışıyoruzTurizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya'daki temaslarını tamamlayarak ülkeye döndü.
Paylaş  
26
12
24
0

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı Hestourex’in açılışına katılan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin Onur Kurulu üyeliğine seçildi.

Anadolu Birliği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile de bir araya gelen Ataoğlu, ülkeye getirilmesi gündemde olan Denizaltı gemisini de yerinde inceleyerek, geminin adaya gelmesi için gerekli girişimlerin başlatıldığını kaydetti.

Denizaltı, gemisini Kuzey Kıbrıs’a getirmek adına gerekli yasal çalışmaların başlatıldığını aktaran Bakan Ataoğlu, Girne ve Mağusa’da belirlenecek alanlarda Denizaltı Gemisi ile dalış yapılmasının planlandığını vurguladı.

Kitle turizminin yanında alternatifler aradıklarını belirten Bakan Ataoğlu, alternatif turizm potansiyelinin mutlaka kullanılması gerektiğini vurguladı. Denizin altının da büyük bir cazibe sunduğunu ifade eden Ataoğlu, “Kuzey Kıbrıs’ın 396 kilometrelik sahilinde herkesin ilgisini çekebilecek noktalarımız var. Turistik denizaltının ülke turizminin gelişmesine önemli katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Ülkede denizaltı görüş mesafesinin 30 metreye kadar çıkabildiğini belirten Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın su altı kaynaklarının zengin olduğunu ve kendilerinin de belirlenecek bir noktada tank batırmayı planladıklarını söyledi.

Turizmi yıla yaymak ve nitelikli turistlerin Kuzey Kıbrıs’ı tercih etmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Bakan Ataoğlu, “İnanıyorum ki deniz altı dalışı ülke turizmimize kıymetli bir ürün kazandıracaktır” dedi.

ATAOĞLU AKDENİZ GAZETECİLER CEMİYETİ’NDE BASIN İLE BİR ARAYA GELDİ

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret ederek Başkan Mevlüt Yeni ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek basının sorularını yanıtladı.

KKTC ile Türkiye arasında dostluk bağının yanı sıra turizmde de önemli adımlar atıldığını, Turizm hedefini bu yıl 300 bin arttırarak 2 milyona çekmek istediklerini ifade eden Ataoğlu, Antalya-Alanya-Kıbrıs arasında 400 kişilik lüks gemilerle ulaşım seferleri için çalışma içerisinde olduklarını ve yaz dönemi öncesinde bu seferlerin devreye gireceğini söyledi.

"HAFTADA 3 KEZ DÜZENLENECEK"

Ataoğlu, Girne’den Antalya ve Alanya’ya gemi seferleri düzenlenmesi yönünde çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

2 günlük Antalya ziyaretinde projeye herkesin destek verdiğini ifade eden Ataoğlu, "Umarım yaptığımız çalışmalar neticesinde gemi seferlerini 4,5 saatlik bir süre içerisinde hafta 3 kez yapılması halinde hem buraya acentelerin yapmış olduğu pazarlamalara ikinci bir alternatif olarak Kuzey Kıbrıs’ı da sunabilecekler. Aynı şekilde KKTC’ye uçak bilet fiyatlarıyla ilgili ciddi rakamlarda olmasından dolayı alternatif bir ulaşım yolu oluşacak. Eğer bu şekilde olursa hem turizm konusunda bir köprümüz oluşmuş olur hem de ulaşım yönünden ikinci bir alternatif oluşmuş olur" dedi.

"ERCAN-ANTALYA HATTINDA YENİ UÇAK ŞİRKETLERİ DE SEFER DÜZENLEYECEK"

Ataoğlu, şuanda Ercan-Antalya arasında sadece bir şirketin uçuş koyduğunu bu durumun da ülke turizmi açısında bazı sıkıntılar yarattığını ifade ederek, yeni şirketlerin bu yönde seferler düzenlemesi için çalışma başlattıklarını söyledi.

Ataoğlu ayrıca, ülkeye gelen turistlerin tarifeli seferleri göz önünde bulundurulduğu zaman, Ercan-Antalya arası fiyatların da düşeceğini düşündüğünü kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ersoy: "KKTC'nin tanıtımı için çok ciddi destek vereceğiz"
image Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'nin yurt dışındaki tanıtımları için çok ciddi destek vereceklerini, reklam tanıtım desteği de vereceklerini söyledi.
Üstel ve Ersoy bir araya geldi... "Önceliğimiz yabancı turist ziyaretinin art...
image TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy KKTC’deki temasları çerçevesinde ve Çevre Bakanı Üstel ile görüştü. Birlik ve beraberlik mesajı verilen görüşmede “önceliğin yabancı turist ziyaretlerinin artırılması” vurg...
KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor...
image Güney Kıbrıs’ta Ağustos ayında otellerde yaşanan doluluk oranının geçtiğimiz yıllara göre düşüş gösterdiği, KKTC’deki otellerin bunda etkili olduğu bildirildi.