Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 17 Nisan 2018, Salı 16:42
banner

DAÜ Turizm Fakültesi, Dünya Turizm Örgütü kongresinde temsil edildi

DAÜ Turizm Fakültesi, Dünya Turizm Örgütü kongresinde temsil edildiDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği (Önlisans-Lisans) programlarının akredite edildiği, Andorra’da gerçekleştirilen UNWTO (Dünya Turizm Örgütü) – TEDQUAL NETWORKING  kongresinde temsil edildi. Kongreye DAܒyü temsilen DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç katıldı.
Paylaş  
26
13
23
0

Türkiye ve Kıbrıs’tan sadece DAܒnün katıldığı söz konusu kongrede dünya turizminin en üst seviyedeki yöneticileri ile iş birliği olanakları değerlendirilerek, dünyanın farklı ülkelerinden gelen Turizm Fakülteleri dekan ve yöneticileri ile ortak proje ve üniversiteler arasında  karşılıklı iş birliklerinin geliştirilmesi yönünde görüşmeler yapıldı.

Kongre UNWTO-THEMIS Foundation’ın en üst yöneticisi Genel Sekreter Omar Waldez, Andorra Eğitim Bakanı  Eric Jover Comas, Andorra Başbakanı Antoni Martí, UNWTO Genel sekreteri Zurab Pololikashvili’nin katıldığı ve uluslararası alanda temsiliyetin en üst düzeyde gerçekleştirildiği kongre açılış oturumunda uluslararası turizmde şimdi ve yakın gelecekte olması gereken insangücü planlaması, turizm eğitiminin yönü ve gelişimi irdelenerek TEDQUAL akreditasyonuna sahip üniversitelerin önemi ve sorumlukları üzerinde duruldu. 

Kongrenin ikinci oturumda ise turistik anlamda ürünler, turizm etiği, turizm pazarlaması gibi ana başlıklar dünyanın  farklı noktalarından  gelen üniversite başkanları, fakülte  dekanları ve yüksekokul müdürleri tarafından tartışılarak farklı görüşler ışığında değerlendirme ve sonuç bildirgesi ortaya çıkarıldı. TEDQUAL akreditasyonuna sahip üniversitelerin en iyi uygulamalarının ilgili dekan ve müdürler tarafından anlatıldığı sunumlarda DAܒdeki uygulamaları anlatan Prof. Dr. Kılıç’ın sunumu örnek uygulamalar arasında gösterilerek  UNWTO tarafından tüm üye ve ilgili üniversitelere aktarılmak üzere kayıt altına alındı. 

UNWTO öncülüğü ve yakın çalışma anlayışı doğrultusunda, dünyanın farklı  köşelerinden gelen üniversitelerin turizmle ilgili dekan, başkan ve yöneticileri ortak akademik çalışmalar yapmak hedefiyle işbirliklerini geliştirme konusunda   birlikte hareket etme kararı da aldılar. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TÜRSAB Başkanı: "KKTC'ye talep geçen yıllara oranla daha yüksek"
image TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, KKTC'ye talebin bu yıl geçen yıllara oranla daha yüksek olduğuna dikkat çekti.
KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı
image Uluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart  tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.
KKTC MITT Moskova Turizm Fuarı'nda
image Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetlerini sürdüren Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da devam eden MITT Moskova Turizm F...