Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 25 Nisan 2018, Çarşamba 18:53
banner

Girne Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer konferansı

Girne Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik kariyer konferansıUluslararası Final Üniversitesi ve Girne Turizm Meslek Lisesi işbirliğinde kariyer konferansı gerçekleştirildi.
Paylaş  
28
12
29
0

Uluslararası Final Üniversitesi Konferans Salonu I’de gerçekleştirilen konferansta, Girne Turizm Meslek Lisesi dokuz ve onuncu sınıf öğrencileri turizm alanında başarılar kazanmış akademisyen ve sektör yöneticileriyle bir araya geldi.

Uluslararası Final Üniversitesi’nin toplumsal fayda üretmek amacıyla bölge liselerine yönelik eğitim faaliyetleri çerçevesinde, Girne Turizm Meslek Lisesi’yle işbirliği içerisinde kariyer konferansı gerçekleştirildi.

Konferansta, Uluslararası Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden, Malpas Otel Genel Müdürü Mert Bölükbaşı ve Uluslararası Final Üniversitesi Kariyer ve Yükseköğretim Uzmanı Emrah Adaklı birer sunum gerçekleştirdi.

“HER KADEMEDE ÇALIŞARAK BAŞARILI BİR TURİZMCİ OLUNABİLİR”

“KKTC’de Turizmin Önemi, Ülkemizdeki Turizm Profesyonelleri” konulu bir sunum gerçekleştiren Uluslararası Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nafiya Güden, turizm sektörü hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Turizm sektörünün KKTC ekonomisine katkıları üzerinde duran Güden, turizm sektörünün lokomotif bir sektör olarak, diğer sektörlerin büyümesi ve istihdam yaratması için önemli katkıları olduğunu anlattı.

Güden, öğrencilere gelecekte iyi birer yönetici olmak için sektörün her basamağında çalışarak deneyim elde etmesi tavsiyesinde bulundu. Güden sunumunda, KKTC’nde başarılı turizm yatırımcıları ve girişimcileri hakkında bilgiler de verdi.

“DÜNYAYI TANIMAK TURİZMDE ÖNEMLİ”

Malpas Otel Genel Müdürü Mert Bölükbaşı da “Turizm Sektöründe Başarı Hikayem” başlığıyla gerçekleştirdiği sunumda meslek yaşantısını ve dönüm noktalarını öğrencilerle paylaştı. Başta turizm sektörü olmak üzere her alanda başarılı olmak için çalışmanın yanında fark yaratmanın önemine değinen Bölükbaşı, öğrencilere turizm sektöründe başarılı olmak için yapmaları gerekenler hakkında bilgi verdi.

Bölükbaşı, dünyayı görüp tanımanın turizm öğrencileri için son derece önemli olduğunu vurgulayarak, öğrencilere okullarından mezun olmadan önce yarı zamanlı işlerle meslek hayatına atılarak deneyim elde etmeleri önerisinde bulundu.

“KENDİNİZE YATIRIM YAPIN”

Uluslararası Final Üniversitesi Kariyer ve Yükseköğretim Uzmanı Emrah Adaklı da “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor?” başlığıyla gerçekleştirdiği sunumda, öğrencilere geleceğe yönelik stratejilerini belirlerken dikkat etmeleri gereken noktaları anlattı.

Bireylerin öncelikle kendilerine hedefler belirlemeleri gerektiği üzerinde duran Adaklı, iş yaşantısında birer marka olabilmenin adımlarını anlattı. Adaklı, öğrencilerin kendilerini geliştirmesinin önemi üzerinde durduğu sunumunda sürekli olarak bilgilerini artıracak faaliyetlere katılarak kendilerine yatırım yapmaları tavsiyesinde bulundu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: 'Hükümet olarak Turizm sektörünü önemsiyoruz'
image Başbakan Ersin Tatar, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’I, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nda ziyaret ederek, bir süre görüştü.
Üstel: 'Antik Limanı başıboş düzenden kurtaracağız'
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Antik Liman’da gerekli müdahaleleri yaparak, iyileştirme çalışmaları yapacaklarını belirtti.
Ercan'da ilk altı ay: 1 Milyon 851 bin 969 yolcu
image Ercan Havalimanı'nda yılın ilk altı ayında inen ve kalkan uçak sayısı 13 bin 102 olurken, yolcu sayısı ise 1 milyon 851 bin 969 olarak belirlendi.