Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Nisan 2018, Cuma 09:45
banner

KTT ve Hermes: "Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecek"

KTT ve Hermes: Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecekGüney Kıbrıs Turizm Teşkilatı (KTT) ve Hermes, yayımladıkları ortak basın açıklamasında, turizm sektöründe kış sezonunda kaydedilen yukarı doğru yükselme eğiliminin 1 Nisan 2018’de başlayan yaz sezonunda da devam edeceğini bildirdiler.
Paylaş  
26
4
25
0

Hermes Airports ve Güney Kıbrıs Turizm Teşkilatı’ndan bir heyet İspanya’da yer alan ‘Avrupa 2018 Yolları’ konulu Foruma katıldılar. Forum çerçevesinde havayolu şirketleri ve tatil düzenleyenlerin temsilcileriyle görüşen iki kuruluşun basın açıklamasında, görüşmelerin kış turizm sezonunda kaydedilen yukarı doğru eğimin yaz döneminde de devam edeceğinin ortaya çıktığı ve havayolu şirketlerinin 2019’un yazında da faaliyetlerini daha da artırmaya ilgi duyduklarını söyledikleri belirtildi.

Basın açıklamasında, Kıbrıs’la rekabet eden Türkiye ve Mısır gibi turizm ülkelerindeki düzelmelere rağmen Kıbrıs turizminin cazip ve popüler olmaya devam ettiği, havayolu şirketlerinin müşterilerine sundukları seçenekler listesinde Kıbrıs’ı en üst sırada tutmayı sürdürdükleri kaydedildi.

Açıklamada, Kıbrıs’ın Fransa, İtalya, Polonya ve Baltık ülkeleri gibi yeni ülkelerle hava bağlantılarını güçlendirme ve zenginleştirme fırsatı olduğu vurgulandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Hollandalı turistler KKTC'yi güvenli bir destinasyon olarak gördükleri için ...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarı kapsamındaki temaslarını tamamladı.
Turizm ve Çevre Bakanlığı "Turist Rehberi Yetiştirme Kursu" düzenliyor
image Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi tarafından “ Yabancı dillerde” olmak üzere “35. Dönem Turist Rehberi Yetiştirme Kursu” düzenleniyor.
KKTC'nin en iyi otelleri QM Awards 2018'de sahiplerini buldu
image GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafındanorganize edilen ve bu yıl 9.su gerçekleşen QM Awards 2018 Ödülleri kapsamında KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en iyileri ödüllendirildi.