Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Nisan 2018, Cuma 09:45
banner

KTT ve Hermes: "Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecek"

KTT ve Hermes: Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecekGüney Kıbrıs Turizm Teşkilatı (KTT) ve Hermes, yayımladıkları ortak basın açıklamasında, turizm sektöründe kış sezonunda kaydedilen yukarı doğru yükselme eğiliminin 1 Nisan 2018’de başlayan yaz sezonunda da devam edeceğini bildirdiler.
Paylaş  
35
13
35
0

Hermes Airports ve Güney Kıbrıs Turizm Teşkilatı’ndan bir heyet İspanya’da yer alan ‘Avrupa 2018 Yolları’ konulu Foruma katıldılar. Forum çerçevesinde havayolu şirketleri ve tatil düzenleyenlerin temsilcileriyle görüşen iki kuruluşun basın açıklamasında, görüşmelerin kış turizm sezonunda kaydedilen yukarı doğru eğimin yaz döneminde de devam edeceğinin ortaya çıktığı ve havayolu şirketlerinin 2019’un yazında da faaliyetlerini daha da artırmaya ilgi duyduklarını söyledikleri belirtildi.

Basın açıklamasında, Kıbrıs’la rekabet eden Türkiye ve Mısır gibi turizm ülkelerindeki düzelmelere rağmen Kıbrıs turizminin cazip ve popüler olmaya devam ettiği, havayolu şirketlerinin müşterilerine sundukları seçenekler listesinde Kıbrıs’ı en üst sırada tutmayı sürdürdükleri kaydedildi.

Açıklamada, Kıbrıs’ın Fransa, İtalya, Polonya ve Baltık ülkeleri gibi yeni ülkelerle hava bağlantılarını güçlendirme ve zenginleştirme fırsatı olduğu vurgulandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TÜRSAB Başkanı: "KKTC'ye talep geçen yıllara oranla daha yüksek"
image TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, KKTC'ye talebin bu yıl geçen yıllara oranla daha yüksek olduğuna dikkat çekti.
KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı
image Uluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart  tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.
KKTC MITT Moskova Turizm Fuarı'nda
image Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetlerini sürdüren Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da devam eden MITT Moskova Turizm F...