Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Nisan 2018, Cuma 09:45
banner

KTT ve Hermes: "Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecek"

KTT ve Hermes: Turizmde yukarı doğru yükselme eğilimi sürecekGüney Kıbrıs Turizm Teşkilatı (KTT) ve Hermes, yayımladıkları ortak basın açıklamasında, turizm sektöründe kış sezonunda kaydedilen yukarı doğru yükselme eğiliminin 1 Nisan 2018’de başlayan yaz sezonunda da devam edeceğini bildirdiler.
Paylaş  
25
4
24
0

Hermes Airports ve Güney Kıbrıs Turizm Teşkilatı’ndan bir heyet İspanya’da yer alan ‘Avrupa 2018 Yolları’ konulu Foruma katıldılar. Forum çerçevesinde havayolu şirketleri ve tatil düzenleyenlerin temsilcileriyle görüşen iki kuruluşun basın açıklamasında, görüşmelerin kış turizm sezonunda kaydedilen yukarı doğru eğimin yaz döneminde de devam edeceğinin ortaya çıktığı ve havayolu şirketlerinin 2019’un yazında da faaliyetlerini daha da artırmaya ilgi duyduklarını söyledikleri belirtildi.

Basın açıklamasında, Kıbrıs’la rekabet eden Türkiye ve Mısır gibi turizm ülkelerindeki düzelmelere rağmen Kıbrıs turizminin cazip ve popüler olmaya devam ettiği, havayolu şirketlerinin müşterilerine sundukları seçenekler listesinde Kıbrıs’ı en üst sırada tutmayı sürdürdükleri kaydedildi.

Açıklamada, Kıbrıs’ın Fransa, İtalya, Polonya ve Baltık ülkeleri gibi yeni ülkelerle hava bağlantılarını güçlendirme ve zenginleştirme fırsatı olduğu vurgulandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ataoğlu: "Çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için yasal değişiklik üzerinde ...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, çevre kirliliğinin önüne geçebilmek maksadıyla Bakanlık hukukçusunun bir yasal değişiklik üzerinde çalıştığını Meclis açıldıktan sonra yapılacak bir değişiklik ile Çevre Dairesi v...
Ataoğlu: "Türkiye'ye yapılan bir hareket bize de yapılmıştır"
image Bakan Ataoğlu Alanya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti. Ataoğlu, konuşmasında, "Türkiye'ye yapılan bir hareket bize de yapılmıştır" ifadelerini kullandı.
Ataoğlu: "KKTC'ye turistlerin yalnızca kumarhaneler için geldiği algısı yanlı...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkesine turistlerin sadece kumarhaneler için geldiği algısının yanlış olduğunu söyledi.