Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 14 Haziran 2018, Perşembe 07:38
banner

Rehberler Birliği: "Turizm paydaşlarının birlikte hareket etmesi gerekiyor"

Rehberler Birliği: Turizm paydaşlarının birlikte hareket etmesi gerekiyorTurizm Bakanlığı ve Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği’nin rehberleri ilgilendiren yasal değişikliğini geçen hafta Meclis önünde düzenlenen eylemle protesto eden Rehberler Birliği, konuyla ilgili 13 Haziran’da (dün) gerçekleştirilmesi planlanan İdari Yasa Komitesi’nin KITSAB’ın katılmaması nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.
Paylaş  
45
12
45
0

  • KITSAB yetkililerinin Rehberler Birliği ile görüşmeyi reddettiğini kaydeden Nidai, KITSAB’ın toplantıya katılmama nedeninin Rehberler Birliği’nin Meclis önündeki eylemini protesto etmesi olduğunu belirterek, Turizm Bakanlığı’nı adil davranmaya KITSAB yetkililerini ise birlikte hareket etmeye davet etti.
Kıbrıs Postası - Cansu Yarışan

7 Haziran’da yasal değişikliği protesto etmek amacıyla Meclis önünce eylem gerçekleştiren Rehberler Birliği, 13 Haziran’da yapılması planlanan yasal değişiklikle ilgili KITSAB’ın da katılacağı İdari Yasa Komitesi’nde gerçekleştirilecek toplantının KITSAB yetkililerinin toplantıya katılmaması nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

“TURİZM BAKANLIĞI ADİL KARAR ALMALI”

Kıbrıs Postası’na konuşan Rehberler Birliği Başkanı Yusuf Nidai, Turizm Bakanlığı ve Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği’nin ‘transferlerde rehber bulundurulmaması’ ile ilgili yasa değişikliğini rehberlerle istişare etmeden hazırladığını yineledi. Yasal değişikliğin kabul edilemez olduğuna bir kez daha vurgu yapan Nidai, Turizm Bakanlığı yetkililerinin adil şekilde karar alarak yasal düzenlemeye gitmesi gerektiğini belirtti.

“TURİZM PAYDAŞLARININ BİRLİKTE HAREKET ETMESİ GEREKİYOR”

KITSAB yetkililerinin Rehberler Birliği ile görüşmeyi reddettiğini kaydeden Nidai, KITSAB’ın toplantıya katılmama nedeninin Rehberler Birliği’nin Meclis önündeki eylemini protesto etmesi olduğunu belirterek, “Turizmde belli paydaşlar vardır. Bu paydaşlardan birisi de Rehberler Birliği’dir. Bu nedenle alınacak kararlarla ilgili rehberlerle de istişare edilmesi gerekir. Özellikle rehberleri ilgilendiren konularda daha hassas davranılmalıdır. Turizmde yetkili mercilerin başında Turizm Bakanlığı gelir. Turizm Bakanlığı’nın da adil davranması gerekir. Ben başkan olduğum tarihten beri KITSAB yetkilileriyle görüşmek amacıyla defalarca çağrıda bulundum ancak bizimle görüşmediler. Şuanda rehberleri ilgilendiren bir konuda İdari Yasa Komitesi’nde yapılacak toplantıya da bizi protesto ederek katılmadılar. Bu nedenle toplantı bayramdan sonraki bir tarihe kaldı. Turizm paydaşlarının birlikte hareket etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor...
image Güney Kıbrıs’ta Ağustos ayında otellerde yaşanan doluluk oranının geçtiğimiz yıllara göre düşüş gösterdiği, KKTC’deki otellerin bunda etkili olduğu bildirildi.
KITOB Kurban Bayramı'nda otellerde ortalama yüzde 75 doluluk bekliyor
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Kurban Bayramı süresince ortalama yüzde 75 doluluk beklendiğini belirtti.
KITOB 2019 Kurban Bayramı tahmini doluluk oranını açıkladı
image Kurban Bayramı süresince gerçekleşmesi tahmin edilen KITOB Otel Doluluk oranları açıklandı.