Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 4 Temmuz 2018, Çarşamba 18:05
banner

Ataoğlu: "Amacımız statik değil dinamik bir strateji oluşturmak"

Ataoğlu: Amacımız statik değil dinamik bir strateji oluşturmakTurizm ve Çevre Bakanlığı, 6-7 Temmuz tarihleri arasında “Kuzey Kıbrıs Turizm Stratejisi 2024 Çalıştayı” düzenliyor.
Paylaş  
47
11
48
1

banner

Girne Oskar Hotel’de saat 10.30’da başlayacak olan çalıştaya Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Tufan Erhürman, Başbakan Yardımcısı vw Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Turizm Ve Çevre Bakanlığı Müseteşarı İsmet Esenyel de katılacak.

Turizm Stratejisi’sinin, turizm sektöründe, kamu ve özel sektörün ortak hedefleri çerçevesinde işbirliğini gündeme taşıyacağını ve çalışmaların yönetim ve uygulamasına yönelik açılımlar sağlama hedefiyle oluşturulacağını ifade eden Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, temel amacın üretim, yönetim ve uygulama süreçlerinde sektörün önüne bir yol haritası konularak yönlendirilmesi olduğunu söyledi. Çalışmanın sonucunda emredici değil yönlendirici, statik değil dinamik bir çerçeve oluşturulacağını öngördüklerini belirten Bakan Ataoğlu, “öngörülecek hedeflere ulaşmak üzere "Neler? Ne Zaman? Nasıl yapılacak?" sorularına detaylı bir şekilde cevapların aranacağının altını çizdi.  

Turizm Stratejisi 2024 Çalıştayına, Turizm Bakanlığı’nda görev yapan eski bakanlar, müsteşarlar, müdürler ve sektör temsilcileri davet edilerek çalıştayın daha verimli olması için işbirliği yapılacak.

İki gün sürecek olan çalıştayda turizme ortak payda olan tüm sektörel birimler, kurum ve kuruluşların katkısı ile bir Turizm Strateji Planının,Devlet Politikası olma yönünde temel parametrelerinin oluşturulması hedefleniyor.

Bu hedefler doğrultusunda, strateji belgesini oluşturacak olan iç ve dış operasyonel süreçler, etkileri uygulama ve planlama strateji sonuçları da ele alınacak.

Çalıştay sonrasında ise, çalıştaydan elde edilecek fikirler ışığında planın metin haline getirilmesi, eylem ve aksiyon planlarının hazırlanması aşamasına geçilecek.

2024 Stratejik Turizm Planı özellikle Kuzey Kıbrıs destinasyon algısının orta vadede çizeceği Turizm imajının da daha güçlü bir yapıya kavuşmasına olanak sağlayacak..

Turizm Stratejisi 2024 Çalıştayı’nda 5 farklı masada 5 ayrı modöratör ve 5 ayrı ekip çalışmaları yürütecek.

Birinci Masada, Durum Analizi adı altında Turizm İstatistikleri, Yasalar, Tüzükler, Emirnameler, Teşkilat Yapısı, Turizm Örgütü, Devlet ve Turizm İlişkisi, Devlet Politikası Olarak Turizm, Lokomotif Sektör Olarak Turizm.

İkinci Masada, SWOT Analiz başlığı altında; Potansiyel, Fırsatlar, Tehditler, Güçlü Yönler, Zayıf Yönler.

Üçüncü masada, Hedefler konusu altında; Vizyon, Misyon, Hedef Turist Sayısı, Hedef Destinasyonlar, Teşviklendirme Politikaları, Tanıtma-Pazarlama Politikaları, Bölgesel Turizm, Güney Kıbrıs rekabeti, Hedef Turist Profili, Kuzey Kıbrıs Markası, Sürdürülebilirlik ve Çevre.

Dördüncü Masada, Ürün Konumlandırma başlığı altında; Nasıl bir Turizm, Ne satıyoruz?, Biz kimiz?, Turizm Varlıkları, Kültürel Miras, Eventler(Festival,konser, etkinlik), Kent Mobilyası, Müzeler.

Beşinci ve son masada ise, İç Turizm ve Ulaşım konusu altında; Turizm Bilinci, Eğitim, İç Ulaşım, Dış ulaşım, Denizyolu konuları yer alıyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
6 Temmuz 2018, Cuma
Ali         - Girne
KKTC ye gelmek için esas sebebler lüks otellerde güneşlenip kumar oynamak OLMAMALI. Sadece , St barnabas manastırı , salamis antik kentlerini görmek için bile gelmeye deger. Hellim,ceviz macunu , seftali kebabı ,pilavuna, pirohu, molohiya, , makarna bulli, kolokas, bullez,ayrelli, ve daha önce tatmadıgınız eşsiz kıbrıs mutfagını unutmamak gerek. Ekonomik sıkıntılara ragmen dünya yıkılsa her hafta sonu yanan mangal, kıbrısı kıbrıs yapan özelliklerdendir ama ancak bunlar için KKTC’ye gelecek kişinin maddi durumunun birhayli iyi olması gerek. Turkiye'den 4 kişilik ailenin sadece uçak bileti 5 bin TL tutarsa, bu kişiler niye/nasıl gelsin. Oysa kumarhaneler belli bir rakamda oyun oynama garantisiyle bedava getirip ağırlıyor müşterilerini. Özetle, bu durumda adanin kuzeyinde normal turizm gelismesi mümkün değil.

banner
banner
banner
banner

Otellerin eylül ayı doluluk oranı yüzde 64
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, otellerin eylül ayı doluluk oranının yüzde 64 olduğunu duyurdu. Geçtiğimiz yılın eylül ayına göre bu yılki oranda yüzde 6'lık artış yaşandı.
Thomas Cook'un şubeleri rakibine satılıyor
image Thomas Cook'un iflas sürecini yöneten kayyum tarafından yapılan açıklamada Thomas Cook'un toplam 555 şubesinin rakibi Hays Travel'a satılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
Türkiye'de turizmciler "2023'te 75 milyon turist" hedefine odaklandı
image Türkiye'deki turizm sektörü temsilcileri, Türkiye'nin 2023 yılındaki 75 milyon turist hedefine odaklandı.