Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 14 Ekim 2018, Pazar 17:04
banner

Ataoğlu: "Çok verimli ve kapsamlı görüşmeler yaptık"

Ataoğlu: Çok verimli ve kapsamlı görüşmeler yaptıkTurizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ankara’da yaptığı temasların ardından ülkeye döndü.
Paylaş  
0
1
0
0

Turizm ve Çevre Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre, Ankara temasları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u, Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u, Türkiye Cumhuriyeti eski Kültür ve Turizm Bakanı, Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’yı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile görüşen Ataoğlu, yaptığı temaslar ile ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.

Ataoğlu, Bakanlığı ilgilendiren en önemli konuların başında gelen ‘çevre’ konusu ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn Murat Kurum ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyerek, Çevre alanı ile ilgili olarak işbirliği içerisinde adımlar atılacağını söyledi.

Geçmiş yıllarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bir protokol imzaladıklarına değinen Ataoğlu, ihtiyaç duyulması halinde yeni bir protokol de imzalayabileceklerinden bahsetti.

SIFIR ATIK VE MAVİ KART

Ataoğlu, TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürüttüğü daha yeşil, daha temiz bir dünya için, israfı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltarak atıkları geri kazanmak ve yarınlara temiz bir dünya bırakmak için SIFIR ATIK projesinin ülkemizde de yürütülmesi için hem uygulamalı eğitim, hem de teknik konularda destek sağlanması için mutabık kaldıklarını belirtti.

Ataoğlu, Türkiye’de uygulanan yat ve küçük gemilerin sintine ve atıklarını kontrol eden Mavi Kart yazılım programının verilmesi ve uygulama eğitimlerinin Çevre Koruma Dairesi personeline aktarılması konusunda TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte hareket etme kararı aldıklarını söyleyerek, Mavi Kart uygulamasının önemine vurgu yaptı.

SAİS VE MAVİ BAYRAK

Bakan Ataoğlu, KKTC’de “Sürekli Atık su İzleme Sisteminin” (SAİS) kurulması için ihaleye çıktıklarını ve 24 Ekim tarihinde ihalenin sonlanacağına değinerek, İhale sürecinin ardından Çevre Koruma Dairesi Personeli’nin konu ile ilgili olarak eğitilmesi gerektiğini, bu eğitimlerinde iki bakanlık arasındaki işbirliği neticesince yapılacağını söyledi.

Ülke turizmi için de çok büyük faydası olacak olan Mavi Bayrak standartlarının denizlerimizde uygulanması konusunun da yapılan görüşmelerde masaya yatırıldığını söyleyerek, ileriki günlerde bu konu ile ilgili olarak TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan teknik ekip geleceğini söyledi.

MOBİL LABORATUAR ARACI

Ataoğlu denizlerden numune alınarak anında tahlil yapma imkanı sağlayacak olan Mobil Laboratuar konusunda da Bakanlığın Mobil Laboratuar aracına ihtiyacı olduğunu, bu aracın alınması ve KKTC’ye hibe edilmesi için gerekli talimatları TC Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiğini söyleyerek, kendisine teşekkür etti.

KURTULMUŞ, AVCI VE TOPÇU GÖRÜŞMELERİ

Geçtiğimiz dönemlerde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Numan Kurtulmuş’un Ak Parti Genel Başkan Vekili görevine getirilmesi, Nabi Avcı’nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi AGİTPA’nın 27. Dönem Türk Grubu Başkanlığı’na seçilmesi ve Yalçın Topçu’nun ise Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı görevine getirilmesi sebebi ile kendilerini tebrik eden Ataoğlu, ülke turizminin gelecekteki plan ve projeleri hakkında kendilerine bilgiler sundu.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KKTC'ye Türkiye'den sonra en çok turist Almanya, İngiltere ve Çekya'dan geliy...
image Turistik konaklama tesislerindeki doluluk oranlarına bakıldığında, ülkenin turizm sezonu Mart ile Ekim aylarını kapsıyor. Geride bıraktığımız turizm sezonunda, Türkiyeli turistlerden sonra ülkeyi en çok Almanya, İngil...
Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, fuarda sektör temsilcileri ile bir araya geld...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Londra'da 5-7 Kasım tarihleri arasında düzenlenen World Travel Market 2018 Turizm Fuarı'nda bugün sektör temsilcileri ile bir araya geldi.
KITOB Başkanı Özboğaç: "Akdeniz turizminde Kuzey Kıbrıs hakkını alamıyor"
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) otellerin eylül ayı doluluk oranlarını açıkladı. Tüm otellerin Eylül doluluk oranı ortalaması yüzde 60 olarak kaydedildi.