Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 3 Nisan 2019, Çarşamba 18:28
banner

KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı

KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldıUluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart  tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.
Paylaş  
55
54
54
0

Özkan yaptığı yazılı açıklamada, bu uluslararası kuruluşa KKTC’den üye olan tek acentenin TURSAN Turizm ve Seyahat Acentesi olduğunu belirterek, uluslararası turizm konularında sorunların acenteleri ve siyasi olarak KKTC’yi ilgilendirdiğini vurguladı.

TURSAN Turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan, siyasi açıdan uluslararası kongrelerde temsiliyeti’nin çok önemli olduğunu, hem TURSAN temsilcisi ve hemde KITSAB Onursal Başkanı olarak katılımının 45 yıl sonra, bu Genel Kurul’da büyük takdir topladığını söyledi.

Özkan, UFTAA Genel Kurul’unda yapmış olduğu konuşmasında acentelerin ve ülkemizin  Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) sorunlarını, direkt uçuşların KKTC’ne yapılmaması, engellenmesi, acentelerimizin üye yapılmaması, uçak şirketlerinden uluslararası uçuşlarda bilet verememesi, IATA yetkililerinin KKTC seyahat acenteleri ile temas etmemesi, ilişkileri olmaması konularının altını çizdi.

Ahmet Necati Özkan ayrıca, yıllarca mücadele ederek, Rumların ambargosunu ezerek 38 yıl uğraş sonucu KITSAB’ı UFTAA’ya üye yaptığını belirterek bu durumun dikkate alınmasını ve sorunların çözümü için UFTAA’nın girişimlerde bulunmasını talep etti ve olumlu yanıt aldı.  Özkan ayrıca UFTAA’nın IATA ve Turizm Komitelerine üye seçilmesinin ileriye dönük KKTC ve acenteler yararına olacağı inancında olduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Larnaka dünyanın en eski şehirleri arasında
image Kıbrıs'ın turizm cazibe merkezlerinden olan Larnaka, dünya üzerindeki en eski yerleşim yerleri arasında 17'nci sıraya yerleşti.
Oteller mayıs ayında ancak yarı yarıya dolabildi...
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB)'un otel sınıfına giren ve 1'den 5'e kadar yıldız taşıyan oteller ile turistik bungalovlar, tatil köyleri, butik, apart otel ve özel belgeli otellerden oluşan üyelerinin, Mayıs 201...
Avrupa'nın en büyük turizm şirketi duyurdu: Türkiye ve Kıbrıs'a rağbet attı
image Avrupa'nın en büyük turizm şirketi TUI yaz sezonu rezervasyonlarında Türkiye ve Kıbrıs'a rağbetin arttığını duyurdu.