Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 3 Nisan 2019, Çarşamba 18:28
banner

KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı

KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldıUluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart  tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.
Paylaş  
56
54
55
0

Özkan yaptığı yazılı açıklamada, bu uluslararası kuruluşa KKTC’den üye olan tek acentenin TURSAN Turizm ve Seyahat Acentesi olduğunu belirterek, uluslararası turizm konularında sorunların acenteleri ve siyasi olarak KKTC’yi ilgilendirdiğini vurguladı.

TURSAN Turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan, siyasi açıdan uluslararası kongrelerde temsiliyeti’nin çok önemli olduğunu, hem TURSAN temsilcisi ve hemde KITSAB Onursal Başkanı olarak katılımının 45 yıl sonra, bu Genel Kurul’da büyük takdir topladığını söyledi.

Özkan, UFTAA Genel Kurul’unda yapmış olduğu konuşmasında acentelerin ve ülkemizin  Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) sorunlarını, direkt uçuşların KKTC’ne yapılmaması, engellenmesi, acentelerimizin üye yapılmaması, uçak şirketlerinden uluslararası uçuşlarda bilet verememesi, IATA yetkililerinin KKTC seyahat acenteleri ile temas etmemesi, ilişkileri olmaması konularının altını çizdi.

Ahmet Necati Özkan ayrıca, yıllarca mücadele ederek, Rumların ambargosunu ezerek 38 yıl uğraş sonucu KITSAB’ı UFTAA’ya üye yaptığını belirterek bu durumun dikkate alınmasını ve sorunların çözümü için UFTAA’nın girişimlerde bulunmasını talep etti ve olumlu yanıt aldı.  Özkan ayrıca UFTAA’nın IATA ve Turizm Komitelerine üye seçilmesinin ileriye dönük KKTC ve acenteler yararına olacağı inancında olduğunu belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ersoy: "KKTC'nin tanıtımı için çok ciddi destek vereceğiz"
image Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, KKTC'nin yurt dışındaki tanıtımları için çok ciddi destek vereceklerini, reklam tanıtım desteği de vereceklerini söyledi.
Üstel ve Ersoy bir araya geldi... "Önceliğimiz yabancı turist ziyaretinin art...
image TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy KKTC’deki temasları çerçevesinde ve Çevre Bakanı Üstel ile görüştü. Birlik ve beraberlik mesajı verilen görüşmede “önceliğin yabancı turist ziyaretlerinin artırılması” vurg...
KKTC'deki oteller Güney Kıbrıs ile rekabet ediyor...
image Güney Kıbrıs’ta Ağustos ayında otellerde yaşanan doluluk oranının geçtiğimiz yıllara göre düşüş gösterdiği, KKTC’deki otellerin bunda etkili olduğu bildirildi.